Hoci sme si pôvodne mysleli, že nový veľký update uvidíme už niekedy v marci, napokon sa tak nestalo. Testovanie iOS 14.5 nekončí ani na prelome mesiacov a technologický gigant vydal novú aktualizáciu.

Pokiaľ patríte do vývojárskeho programu, nezabudnite si nainštalovať iOS 14.5 a iPadOS 14.5 beta 7, ktorá nahrádza predchodcu z minulého týždňa. Každý developer nájde aktualizáciu buď v rámci Apple Developer Center alebo cez správny vývojársky profil. Viac informácií nájdete na tomto odkaze.

Apple už vylepšuje iba detaily

Zatiaľ nie je jasné, čo konkrétne siedma beta verzia priniesla, nakoľko je k dispozícii sotva niekoľko minút. Predpokladá sa ale, že sa tu Apple zameralo skôr na chyby, vylepšilo výkon a taktiež výdrž batérie.

Firma pri iOS 14.5 samozrejme ráta s novinkami ako odomykanie iPhonu cez Apple Watch, možnosť pripojenia ovládačov od herných konzol, podporu Dual-SIM pre 5G či vylepšenie aplikácie Apple Maps a ďalšie.

Presnejšie informácie budeme mať až počas najbližších dní, keď si vývojári vyskúšajú aktualizáciu. Je možné, že sa dočkáme aj nejakej novej funkcie, no nechceme predbiehať. Predsa len je to Apple, ktorého kroky bývajú dosť nepredvídateľné.

Ak sa radíte do vývojárskeho programu, alebo iOS 14.5 (prípadne iPadOS 14.5) testujete iným spôsobom, napíšte nám do komentára, ako vám aktualizácia funguje a či ste s ňou spokojní. Budeme radi za všetky vaše postrehy a názory.

Prečítajte si tiež  Prepašoval viac ako 40 000 falošných Apple produktov do USA. Vo väzení si posedí 3 roky.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.