Odhady týkajúce sa nových funkcií a vychytávok u pripravovaného iPhonu 14 čoraz viac naberajú na sile. Najnovšie sa v hľadáčiku analytikov ocitla predná kamera, ktorá sa podľa Ming-Chi Kua dočká výrazného zlepšenia a dlho očakávanej funkcie. Selfie kamera nových iPhonov by mala byť vybavená automatickým zaostrovaním a širšou clonou.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Na rozdiel od súčasnej konštrukcie s pevným zaostrením by predný fotoaparát s automatickým zaostrovaním mohol vytvoriť jasnejšie fotografie bez ohľadu na to, ako ďaleko sa od šošovky nachádzate. Kuo predpovedá, že iPhone 14 ponúkne clonu f/1,9, ktorá by ponúkla rozmazanie pozadia s väčšou priepustnosťou svetla. To by sa následne odrazilo na kvalite nočných selfie fotiek alebo v portrétovom režime.

Ako sa predpokladá už dlhé mesiace, iPhone 14 Pro sa údajne zbaví výrezu Notch a namiesto toho prinesie nový dizajn. V tomto prípade to znamená, že vývojári budú mať na vylepšenú prednú kameru o niečo menej miesta. Pravdepodobne tak môžeme očakávať podobný systém, akým disponuje Samsung Galaxy S22, ktorý má predné kamery umiestnené v kruhovom výreze.

Zdroj: GSM Arena

Zatiaľ však nie je známe, v ktorých modeloch nového iPhonu 14 by sa mala táto vychytávka nachádzať. Ak s ňou Apple vyrukuje, s určitosťou možno predpokladať jej zahrnutie v high-endových modeloch Pro a Pro Max. Podobne ako po minulé generácie, aj iPhone 14 Pro by mal byť výrazne odlíšený od „entry“ verzií nových telefónov.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -