Ako už býva zvykom, spoločnosť Apple popri veľkých updatoch prináša aj tie menšie, ktoré sú zamerané predovšetkým na opravu chýb a nedostatkov. Jednej z takýchto aktualizácií sme sa dočkali aj zhruba pred hodinou a už teraz si ju môžete nainštalovať na svoje podporované zariadenia. iOS 15.4.1 a iPadOS 15.4.1 prinášajú novinkou, kvôli ktorej by ste nad tým nemali váhať.

Aktualizáciu si môžete nechať nainštalovať do zariadenia automaticky ale všetko sa dá samozrejme vyvolať aj manuálne. Stačí keď otvoríte Nastavenia > Všeobecné > Aktualizácie softvéru a ďalej budete postupovať podľa pokynov spoločnosti Apple.

Technologický gigant sa zameral v tomto prípade predovšetkým na zlepšenie výdrže batérie, ktoré robilo používateľom problémy pri predošlých updatoch. O tom, či sa mu to ale podarilo sa dozvieme až neskôr, keď si iOS 15.4.1 budeme môcť vyskúšať aspoň na jeden deň v praxi.

Prečítajte si tiež  Svoj MacBook Pro M1 som oblial kávou. Čo sa presne pokazilo, kto ho opravil a ako som ušetril stovky eur?

Ešte dodáme, že update nie je veľký a napríklad na iPhone 12 Pro Max zaberal (na stiahnutie) zhruba 300 MB miesta. Na zvyšných modeloch počítajte s podobnou hodnotou. Ak už máte iOS 15.4.1 nainštalovaný, dajte nám vedieť do komentára, či pociťujete nejaké prvotné zmeny. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a reakcie.

Táto aktualizácia obsahuje nasledovné opravy chýb pre iPhone:

  • Po aktualizácii na iOS 15.4 mohlo dochádzať k rýchlejšiemu vybíjaniu batérie.
  • Braillove zariadenia mohli prestať reagovať pri prechádzaní textu alebo zobrazení upozornenia.
  • Načúvacie prístroje s označením „Made for iPhone“ mohli strácať spojenie s niektorými apkami tretích strán.

Informácie o bezpečnostnom obsahu aktualizácií Apple softvéru nájdete na stránke: https://support.apple.com/kb/HT201222

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.