Spoločnosť Apple ešte stále nevytvorila dostatočne dobrý operačný systém pre iPhone. iOS 16 má aj po početných aktualizácia problémy a potrebuje ďalšie vylepšenia na to, aby fungoval správne. Jedno z nich spoločnosť Apple zverejnila iba pred pár minútami.

Aj keď to vzhľadom na označenie vyzerá na drobné novinky, Apple v poslednej aktualizácii prináša opravu viacerých chýb. Svedčí o tom veľkosť samotného updatu, ktorý má na našom redakčnom iPhone 12 Pro Max cez 300 MB a nie iba niekoľko desiatok megabajtov.

Apple však bolo v oficiálnej poznámke ku aktualizácii relatívne stručné. Dozvieme sa z nej iba toľko, že vylepšilo kompatibilitu s operátormi a lepšie optimalizovalo detekciu nehôd na iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max. Možno už funkcii nebude vadiť, keď sa odveziete na horskej dráhe.

Každopádne, domnievame sa, že opráv je v skutočnosti o niečo viac. Podobné aktualizácie zvyknú prinášať aj bezpečnostné záplaty, o ktorých sa zas až tak veľa nehovorí. Viac informácií sa teda dozvieme až neskôr.

Táto aktualizácia prináša dôležité aktualizácie bezpečnosti a nasledovné vylepšenia pre iPhone:

  • Vylepšená kompatibilita s bezdrôtovými operátormi.
  • Optimalizácie funkcie Detekcia nehôd na iPhone 14 a iPhone 14 Pro.

Informácie o bezpečnostnom obsahu aktualizácií Apple softvéru nájdete na stránke: https://support.apple.com/kb/HT201222

Dajte nám vedieť do komentára, či už iOS 16.1.2 používate a ak áno, aký z neho máte pocit. Je stabilnejší ako iOS 16.1.1 alebo nie? Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Pozor! Ak máte MacBook z rokov 2011-2020, môžete byť ohrození!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -