Spoločnosť Apple neustále pracuje na tom, aby bol jej iPhone bezpečnejší. Niektoré funkcie sa však môžu časom ukázať, ako kontraproduktívne. Ako informuje The Wall Street Journal, po tom, čo iPhone vezmete na horskú dráhu, môže vám privolať pomoc, aj keď sa nič nestane.

Zariadenie si totiž v tejto chvíli myslí, že ste účastníkom dopravnej nehody. Na dráhe sa človek pohybuje rýchlo, zažíva rôzne preťaženia a taktiež sa môže otočiť okolo vlastnej osi.

iPhone 14 na základe toho vyhodnotí, že je súčasťou autonehody a tak rýchlo reaguje.

Podľa The Wall Street Journal sa na tento problém medzičasom sťažovalo viacero návštevníkov zábavných parkov v USA. Ich zariadenie zavolalo na tiesňovú linku bez toho, aby sa niečo stalo.

Apple sa vyjadrilo neurčito 

iPhone 14 / 14 Pro
Zdroj: YouTube / Apple (snímka obrazovky)

Týchto prípadov bolo podľa zistení šesť, no v skutočnosti môže byť konečné číslo oveľa vyššie. Vo všetkých prípadoch boli ku falošným poplachom zbytočne privolané záchranné zložky.

Spoločnosť Apple na celú situáciu reagovala slovami, že samotnú funkciu testovala na základe viac ako milióna hodín údajov o dopravných nehodách a analýz reálnej jazdy. Každopádne sa však zdá, že to nestačilo.

Aj keď ide o funkciu, ktorá vám v rizikovej situácii môže zachrániť život, inokedy vám môže spôsobiť viac problémov než osohu. Dúfajme, že to v Cupertine napravia.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Ako by Apple mohlo vylepšiť 3D Touch?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -