AirPods sú pre Apple jeden z najlepších produktov, ktoré predáva. Ich výroba nie je zase až tak moc nákladná, no predajná cena je dosť vysoká. To zabezpečuje perfektnú maržu. Ľudia ich navyše vo veľkom nakupujú. Podľa analytika by mohla spoločnosť v roku 2020 predať približne 85 miliónov kusov bezdrôtových slúchadiel AirPods.

Apple predá na budúci rok 85 miliónov AirPods.

AirPods prišli na trh ešte v roku 2016 po boku iPhonu 7. Toto zariadenie sa vo svete preslávilo najmä preto, lebo z neho jablková spoločnosť raz a navždy odstránila fyzický 3,5 mm jack. Samozrejme, slúchadlá s káblom sú s týmto telefónom stále kompatibilné. Pripojenie funguje ale cez Lightning, čo už nemusí byť také pohodlné.

- Reklama -

Presne preto ľudia začali vo veľkom nakupovať práve AirPods. Mnohí im síce veľkú šancu pre vysokú cenu nedávali, ako sa ale ukázalo, napokon to bol geniálny krok. AirPods sú pre Apple asi prvé skutočne výrazne ziskové príslušenstvo a ich popularita vo svete neustále rastie. Nedarí sa ju znížiť ani falošným zariadeniam, ktoré dokážete zohnať na čínskom trhu za desatinu ceny originálu.

Najnovší prieskum od spoločnosti Bernstein, za ktorým stojí analytik Toni Sacconaghi ukazuje, že AirPods budú na budúci rok extrémne populárnym produktom. Firma by ich v 2020-tom mohla predať až 85 miliónov kusov, čo by jej vygenerovalo obrat na úrovni 15 miliárd amerických dolárov. Len tak pre zaujímavosť, v súčasnosti, v roku 2019, Apple predalo AirPods za asi 6 miliárd dolárov. Bude to teda extrémny rast.

V budúcnosti začne tento rast klesať

Analytik sa samozrejme na všetko pozrel z trochu širšieho hľadiska. Pokiaľ by sa jablkovej spoločnosti darilo aj naďalej predávať tak dobre ako sa to očakáva v roku 2020, bezdrôtové slúchadlá by sa stali tretím najziskovejším produktom Apple. Tu ale treba poznamenať, že tento úspešný trend už v roku 2021 nemusí pokračovať.

Dopyt sa začne spomaľovať vtedy, keď sa AirPods dostanú do pozornosti širšieho publika používateľov. Tým vydržia pokojne aj 3-4 roky a preto nebudú mať potrebu kupovať si nové.

V Cupertine toto ale samozrejme veľmi dobre vedia a pravdepodobne pomocou nových modelov budú chcieť predaje zlepšiť. V podstate sme sa niečoho podobného dočkali už teraz. Firma predstavila AirPods Pro a napriek ich vysokej cene sa po nich idú fanúšikovia potrhať. Vy už svoje AirPods máte alebo si kúpu odkladáte až na budúci rok?

airpods
Apple predá na budúci rok 85 miliónov AirPods. – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.