Najrozšírenejšia platforma na streamovanie hudby, sa pripravuje na zavedenie nového druhu predplatného. Spotify “Music Pro”, ktoré by malo priniesť bezstratový zvuk a ďalšie exkluzívne funkcie sa momentálne nachádza v testovacej fáze. Spoločnosť sa zrejme uchýli k tomuto kroku v reakcii na správy o zvyšovaní cien predplatného v niektorých regiónoch.

Najväčším lákadlom nového predplatného od Spotify bude bezstratový zvuk, ktorý bude dosahovať kvalitu až 24 bitov/44,1 kHz. Tento formát je porovnateľný s CD kvalitou a súčasnými ponukami od Apple Music, ktoré disponuje Losless zvukom už dlhšiu dobu. Bezstratový zvuk je formát, ktorý zachováva všetky pôvodné zvukové informácie bez kompresie, čo poskytuje poslucháčom bohatší a detailnejší zvukový zážitok.

Na vychutnanie tohto zážitku je však potrebné mať kvalitné audio zariadenie, ako sú napríklad prémiové slúchadlá. V prípade slúchadiel, ktoré tento formát nepodporujú sa kvalitnejšieho zvuku dočkáte len veľmi ťažko. Prekvapivo ho však získate kúpou najzákladnejších EarPods s USB-C, ktoré Apple predáva len za 19 € apo kliknutí na tento odkaz ich získate za 14,93 €>.

Spotify Music pro prinesie niekoľko zaujímavých funkcií

Okrem bezstratového zvuku sa očakáva, že predplatné “Music Pro” prinesie aj ďalšie funkcie. Môžeme sa dočkať vychytávok ako je napríklad možnosť remixovania skladieb, ktorá umožní používateľom upravovať tempo a štýl piesní.

Taktiež sa hovorí o optimalizácii pre špecifické modely slúchadiel, vrátane jablkových AirPods a o pokročilých AI filtroch na vyhľadávanie a vytváranie playlistov.

Spotify Platinum
Zdroj: Unsplash / Alexander Shatov / Simon Hrozian (úprava redakcie)

Podrobnosti o dátume spustenia a cene nového predplatného zatiaľ nie sú známe. Zatiaľ čo Spotify chce účtovať prémiovú cenu za bezstratový zvuk, Apple Music už ponúka hi-fi zvuk všetkým svojim predplatiteľom bez dodatočných príplatkov.

Tento krok od Spotify môže byť reakciou na konkurenčný tlak a snahu poskytnúť poslucháčom ešte kvalitnejší zvukový zážitok. Uvidíme, či si vďaka nemu Spotify ešte viac vylepší pozíciu na trhu, kde jednoznačne vedie, alebo sa dočkáme rozšírenia používateľskej komunity na Apple Music. Nechajme sa prekvapiť.

Prečítajte si tiež  Spotify zavádza absolútne geniálnu vec, ktorú budete milovať

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -