Čínske internetové obchody JD.com a Alibaba údajne zaznamenali rekordné tržby počas poslednej akcie „Single Day“. Väčšina ziskov bola pripísaná luxusnému tovaru vrátane iPhonu.

Internetový predajca JD.com uviedol, že len počas prvých dvoch sekúnd akcie predal iPhony v hodnote 100 miliónov jüanov (15,64 milióna USD). Žiaľ, spoločnosť nezverejnila, o ktoré konkrétne modely sa jednalo.

- Reklama -

Keď bol v septembri 2021 uvedený na trh iPhone 13, jeho okamžitá popularita spôsobila, že vybrané čínske maloobchodné webové stránky nezvládli nápor obrovského dopytu a dokonca boli nedostupné na niekoľko hodín.

Neskoršie odhady naznačovali, že na iPhone 13 bolo zadaných počas prvého víkendu viac ako päť miliónov predobjednávok, z ktorých len JD.com prijalo viac ako tri milióny. Tým sa to však neskončilo a predaj prebieha ďalej!

Pridajte si Svetapple.sk aj na Instagrame. Každý deň prinášame množstvo zaujímavého obsahu, ktorý je trochu iný než tu na webe.

Počas poslednej akcie zaznamenali e-shopy rekord 

Počas rozsiahlych akcií, ktoré v Číne prebiehali 11. novembra s názvom „Singles Day“ alebo „Double 11“ (kvôli dátumu 11. 11.) zaznamenali maloobchodné predajne JD.com a Alibaba tržby vo výške viac ako 139 miliárd dolárov a vytvorili nový svetový rekord.

Televízia CNBC zverejnila správu o tom, že od konca októbra do 11. novembra spoločnosť JD.com predala tovar v hodnote 54,6 miliardy dolárov. Maloobchodný predajca uviedol, že to bolo o 28 % viac než minulý rok v rovnakom období.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJiphonehacks
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.