Repasovaný iPod Touch 5. generácie

Hoci sa klasický iPod Touch 7. generácie predáva do dnešných dní, ani zďaleka nie je rovnaký, ako iPod Touch 5. generácie z roku 2012. Hlavnú odlišnosť tvorí procesor a podpora operačného systému iOS 14 v prípade poslednej generácie.

Apple na svojich stránkach zverejnilo ponuku, v ktorej si zákazníci mohli objednať piatu generáciu multimediálneho prehrávača. Len tak pre predstavu, vo vnútri sa nachádza čip A5, ktorý bol súčasťou iPhonu 4S z roku 2011. Aj to je hlavný dôvod, pre ktorý na toto zariadenie nenainštalujete novší operačný systém, než iOS 9.

Zákazníci mali na nákup len niekoľko hodín, po ktorých ponuka zmizla. V priloženom screenshote (v našej galérii) môžete vidieť úspešný nákup jedným z mnohých fanúšikov, ktorý si chceli vyskúšať, ako bude repasovaný iPod Touch vyzerať naživo. Apple si zvolilo cenovku 129$, čo je v prepočte zhruba 105€.

Voči tomuto kroku nemáme žiadne výhrady, no príde nám trochu zvláštne, že Apple predáva zánovný 8. ročný hardvér. V dnešnej dobe už nemá žiadnu softvérovú podporu a dovolíme si tvrdiť, že používatelia budú mať problém aj s inštaláciou aplikácií.

čip A7 priniesol podporu 64-bitových apiek, ktoré majú v súčasnosti väčšinové zastúpenie v App Store. Pokiaľ by ste si kúpili iPod Touch 5. generácie, najlepšie využitie by našiel zrejme vo vitríne, ako spomienka na nedávnu minulosť. Do komentára nám napíšte, či by ste si takýto produkt zakúpili a pokiaľ áno, čo by ste s ním robili.

Prečítajte si tiež  Smartfóny zažijú extrémny prepad predajov. Aj pre Apple to budú ťažké časy.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJTwitter
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.