Spoločnosť Apple predstavuje novú generáciu iPhonu raz ročne (s výnimkou verzií SE), pričom vždy ide o obrovskú udalosť. Výnimku nebude tvoriť ani iPhone 15, ktorá sa dostane na trh v septembri 2023. Technologický gigant z Cupertina sa na to pripravuje už dnes.

Ako uvádza portál Macrumors, zamestnancom v Britskom Apple Milton Keynes bolo oznámené, že si v období od 15. septembra 2023 do 7. októbra 2023 a od 2. decembra 2023 do začiatku januára 2024 nemôžu vziať žiadnu dovolenku. Budú mať totiž veľa práce s expedovaním objednávok a vydávaním tovaru zákazníkom.

Táto zmena je zaujímavá najmä v tom, že spoločnosť Apple zvyčajne zakazuje voľno bezprostredne pred uvedením nových zariadení na trh a v období sviatkov, kedy zaznamenáva zvýšený nápor zákazníkov.

Firma všetko oznamuje prostredníctvom internej komunikačnej aplikácie, ku ktorej majú všetci zamestnanci prístup.

Nečakaný krok zo strany spoločnosti Apple 

Tim Cook Apple Event
Zdroj: Apple

Je preto viac ako zaujímavé, že najnovšie prichádza zákaz zobrať si voľno až s ročným predstihom, na základe čoho nám Apple v podstate prezrádza, kedy plánuje spustiť predaj svojho iPhonu 15 v roku 2023.

Manažéri predajne prezradili, že samotní pokyn prišiel zhora, takže sa pravdepodobne riadi „tajným“ harmonogramom technologického giganta.

Napriek tomu si však treba uvedomiť, že presný dátum predstavenia a začiatku predaja iPhonu 15 nemôže poznať ani samotná spoločnosť Apple. Zariadenie totiž musí prejsť viacerými testami, skúšobnou výrobou atď.

Pokiaľ sa niečo pokazí, uvedenie na trh sa hravo predĺži aj o jeden mesiac. Koniec koncov, v prípade iPhonu 14 Plus, ktorý sa začal predávať až 7. októbra 2022 to nebolo ináč.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  iPhone 14 Pro dostane gigantický fotoaparát. Jeho rozmery vás zaskočia (+ foto)
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.