Spoločnosť Apple predstavila iPhone 14 v úplne inej zostave, než na akú sme zvyknutí. 5,4″ verzia mini skončila, a nahradilo ju prevedenie Plus s obrovským až 6,7″ displejom. Ak preferujete väčšie displeje, no zároveň nepotrebujete vlajkovú loď, toto môže byť pre vás tá pravá voľba – hoci my si to nemyslíme.

Bolo vcelku prekvapivé, keď spoločnosť Apple oznámila, že iPhone 14 Plus sa začne predávať neskôr, než všetky ostatné modely. Zatiaľ čo iPhone 14, 14 Pro a 14 Pro Max je možné zakúpiť od 16. septembra, pri iPhone 14 Plus platí dnešný dátum a teda 7. októbra.

A hoci je to vynikajúce zariadenie s výkonným čipom A15 Bionic, dvojicou fotoaparátov v zadnej časti či obrovským 6,7″ displejom, má jeden zásadný nedostatok. Je ním samozrejme cena, ktorá štartuje na úrovni 1 149 €.

Kašlite na iPhone 14 Plus, za rovnaké peniaze získate viac

iPhone 13 Pro max a iPhone 13 Pro
Zdroj: Unsplash / Nubelson Fernandes / Luka Petranović

Tí, ktorí sa vyznajú už asi vedia, že za úplne rovnaké peniaze ste si ešte pred rokom mohli kúpiť iPhone 13 Pro so 6,1″ displejom. Keďže však tento model zostarol, v súčasnosti je k dispozícii jeho 6,7″ verzia 13 Pro Max už od 1 155 € s plnou 24 mesačnou zárukou.

A aj keď sa v názve skrýva nižšie číslo, v praxi ide o neporovnateľne lepší telefón. Iste, možno vám bude chýbať akčný režim či dva senzory osvetlenia, no na oplátku dostanete teleobjektív, LiDAR skener, 120 Hz ProMotion displej, možnosť nahrávať video do formátu ProRes a oveľa luxusnejší dizajn, ktorý je kombináciou chirurgickej ocele a matného skla.

Dajte nám vedieť do komentára, či by ste sa radšej rozhodli pre iPhone 14 Plus alebo iPhone 13 Pro Max. Zariadenie sa cenovo až tak veľmi nelíšia.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Takto vyzerá reproduktor v iPhone 6
Môže ťa zaujímať
- Reklama -