Aktuálny systém iOS 15 sa od začiatku nestretol u používateľov s najväčšou priazňou. Jablková spoločnosť preto dala užívateľom na výber a to vo forme prechodu na novú aktualizáciu alebo zotrvanie na pôvodnom iOS 14. Teraz sa však karta obracia a Apple apeluje na komunitu, aby s inštaláciou iOS 15 neváhala.

Prečítajte si tiež  Apple sprístupňuje druhú beta verziu iOS 15.3 a iPadOS 15.3 pre všetkých používateľov

Predchádzajúca politika týkajúca sa updatu systému sa mení, za čo môže stúpajúci počet aktívnych užívateľov iOS 15. Ten dosiahol 72% v prípade iPhonov z posledných 4 rokov, čo je v porovnaní s minulým rokom veľmi dobré číslo. Touto zmenou sa Apple snaží prilákať ešte viac používateľov k upgradu.

Zdá sa, že trpezlivosť s tými, ktorí sa vyhýbajú systému iOS 15, sa v posledných mesiacoch zmenšila a Apple teraz tlačí používateľov systému iOS 14 k aktualizácii. iOS 15 už nie je iba „poznámkou pod čiarou“ v spodnej časti sekcie Aktualizácia softvéru. Apple takisto ukončil vydávanie bezpečnostných aktualizácií pre predchádzajúcu verziu systému.

iOS 15

Apple tento týždeň vydalo najnovšiu aktualizáciu iOS 15.2.1, ktorá však prináša len minoritné vylepšenia a je zameraná hlavne na opravy chýb. Čoskoro by sme sa mali dočkať aj ďalšieho updatu v podobe iOS 15.3, ktorý je momentálne dostupný v rámci verejnej beta verzie.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJMacRumors
Tomáš Varga
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.