Ako všetci vieme, patentová vojna medzi spoločnosťou Apple a Samsung sa tiahne už dlhé roky a ako sa očakávalo, objavilo sa jej ďalšie pokračovanie. Ako sa najnovšie ukázalo, nie vo všetkom sa musí dariť len spoločnosti Apple. Americký patentový úrad dnes oznámil, že jeden z patentov, ktorý je v spore kľúčový je jednoducho neplatný!

Komplikácie

Ako sa zdá, v patentovom spore sa najnovšie objavili nepriaznivé komplikácie smerované na spoločnosť Apple. Práve tá sa pokúšala vysúdiť od spoločnosti Samsung milióny dolárov na základe niekoľkých desiatok patentov, ktoré spoločnosť Samsung pri vývoji svojich smartfónov porušila a patrili Applu. Dnes sa ale objavil jeden vážny problém, ktorý určite Applu nenahral do karát. Americký patentový úrad totiž oznámil, že jeden z kľúčových patentov v tomto spore je jednoducho neplatný.

- Reklama -

Patent, ktorý je označovaný ako D’677 bol jeden z hlavných patentov, pomocou ktorých Apple dokazovalo vinu Samsungu. Patent bol riadne podaný v roku 2007 a teda v roku, kedy vyšiel aj prvý iPhone. Tento patent sa týkal priamo jeho dizajnu a chránil ho pred potencionálnymi „zlodejmi“. Dnes je to však už minulosťou pretože bol zrušený.

Prečítaj si tiež: Apple Watch vs. iPhone 2G

Tento problém má ale jedno riešenie. Aj keď spoločnosť Apple dokazovala vinu na základe tohto, teraz už neplatného patentu, k dispozícií má našťastie ešte dva veľmi podobné. Nanešťastie však v nich nespomína patent D’677 a tak si patentový úrad United States Patent and Trademark Office (USPTO) myslí, že Apple jednoducho nemá nárok na vyplatenie stoviek miliónov amerických dolárov za porušenie patentu a tiež nemá nárok na jeho vlastnenie. Patentový úrad ho už predtým zamietol, pretože v patente porovnávalo Apple seba s konkurenciou čo nie je dovolené. Uvidíme teda pokračovanie tohto súdneho sporu ale vyzerá to veľmi zaujímavo!

iphone-2g-2

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.