Jablková spoločnosť predstavila minulý rok dva naozaj vydarené kúsky. Predstavila iPhone 6 a iPhone 6 Plus, ktoré sa vďaka svojim novým uhlopriečkam predávali takpovediac sami. Len v prvom kvartáli predaja sa podarilo predať vyše 74 miliónov kusov, čo je naozaj neuveriteľné množstvo, ktoré spoločnosti prinieslo zaslúžené zisky. Podľa najnovšej tlačovej správy, kde Apple prezradilo aj to, kedy ohlási finančné výsledky za 2 kvartál fiškálneho roku však padla informácia, že predstavovanie nových iPhonov sa tento rok konať nebude!

Priveľký úspech modelu 6 a 6 Plus

iPhone 6 a iPhone 6 Plus boli neuveriteľne úspešné zariadenia a aj napriek niekoľkým kontroverzným kauzám sa podarilo predať desiatky miliónov kusov. Predalo sa ich dokonca toľko, že keby sme počet predaných iPhonov prerozdelili na každého Slováka, získal by 15 iPhonov. Je to jednoducho fenomén a Apple tým zlomilo všetky rekordy, no zrejme si uvedomilo, že ďalší model taký úspešný byť nemusí. Pokiaľ by totiž predstavilo model 6S, ktorý by priniesol len pár vylepšení, používatelia by jednoducho nemali dôvod k jeho kúpe a tak by bol záujem podstatne nižší.

- Reklama -

Apple práve preto tento rok nebude predstavovať model 6S ale odloží to na rok 2016. Tu sa však dočkáme iPhonu 7, ktorý prinesie opäť niečo, prečo ho budeme milovať. Osobne tento krok od spoločnosti Apple považujeme za celkom rozumný, aj keď to môže na začiatok vyznieť celkom šokujúco. Každopádne nezabúdajte na to, že je prvý apríl 🙂

iPhone 6 - svetapple.sk
iPhone 6 – svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.