Spoločnosť Xiaomi je mnohými označovaná za „čínske Apple“ a čo je ešte väčší paradox, sama sa tomuto prirovnaniu nebráni. Firma sa roky snaží priniesť na trh konkurenčné zariadenia, ktoré by dokázali zaujať zákazníkov viac ako iPhony či iPady pri zachovaní výrazne nižšej ceny. S tým však súvisí aj dokonalý softvér.

Ako teraz informuje portál Gizmochina, zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Xiaomi Lei Jun na sociálnej sieti X (bývalý Twitter) potvrdil, že technologický gigant pod jeho vedením tvrdo pracuje na vývoji HyperOS. Pôjde o nový operačný systém pre celú spoločnosť, ktorého uvedenie na trh prirovnal k „historickému momentu„. Debut HyperOS by mal oficiálne prísť spolu so smartfónom Xiaomi 14.

Ku celej téme sa vyjadril aj globálny viceprezident Xiaomi Alvin, ktorý rovnako potvrdil, že novinka bude dostupná po celom svete a na trh príde v priebehu roka 2024. Nový operačný systém by tak mal nahradiť už trinásť rokov zaužívanú nadstavbu MIUI.

Nie len pre smartfóny, ale aj pre autá 

Xiaomi auto
Zdroj: carnewschina

Pre Xiaomi je vývoj tohto projektu veľmi dôležitý a preto mu firma venuje špeciálnu pozornosť. Práce mali na ňom započať ešte v roku 2017, pričom pri HyperOS sa kládol silný dôraz na to, aby vyhovoval širokej škále najrôznejších produktov.

Nepôjde teda len o smartfóny či tablety, ale aj iné inteligentné domáce zariadenia či dokonca autá. Áno, Xiaomi bude mať svoj prvý elektromobil skôr ako Apple.

Hlavným cieľom systému HyperOS bude prepojenie celého ekosystému produktov, vďaka čomu sa výrazne zjednoduší ich vzájomné ovládanie alebo správa z jedného miesta.

CEO Xiaomi Lei Jun tiež zverejnil príspevok na čínskej sociálnej sieti Weibo, v ktorom zdôrazňuje, že HyperOS je založený na integrácii Androidu a samostatne vyvinutého systému Vela, ktorý je platformou softvérového systému ioty založený na na open-source vstavanom operačnom systéme NuttX.

Xiaomi sa chce vyrovnať Apple 

xiaomi
Zdroj: Unsplash / BoliviaInteligente / Trusted Reviews (úprava redakcie)

Vyzerá to teda tak, že Xaomi sa so svojou rozšírenou platformou chce ešte viac priblížiť spoločnosti Apple, ktorá je preslávená pre svoj dokonalý ekosystém produktov, medzi ktorými nechýba iPhone, iPad či Mac.

Na druhej strane však treba zdôrazniť, že technologický gigant z Cupertina ladí svoje operačné systémy pomaly už dvadsať rokov, aby medzi sebou spoľahlivo fungovali a komunikovali. Uvidíme teda, či to Xiaomi dokáže tiež. Pokiaľ sa to podarí, pre zákazníkov môže ísť o veľký Game Changer.

Prečítajte si tiež  Týmto iOS 18 konceptom by sa mohlo inšpirovať aj Apple

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -