Len pred pár dňami sme vám písali o tom, že budúcoročná novinka by mohla byť podobná dizajnu iPhonu 4/4S. Ďalší únik od Bena Geskina napovedal, že by mohol zároveň pripomínať aj iPad Pro. Výsledok si pozrite sami. iPhone 12 koncept bez výrezu a s rámikom z iPhonu 4. Dostal by vás?

iPhone 12 koncept bez výrezu a s rámikom z iPhonu 4. Tento dizajn by nás dostal!

Dizajn tohtoročného iPhonu bol popravde dosť kontroverzný. Hoci ide iba o zrecyklovaný iPhone XR/XS/XS Max, ktorý bol úspešný, mal svoje muchy. Hlavným nedostatkom boli šošovky na zadnej strane. Tie sa na únikoch nepáčili skoro nikomu a dostali rôzne prezývky. Nejeden žart hovoril napríklad o “trojplatničke”, fidget spinneri a podobne.

Akonáhle však Apple zariadenie predstavilo, ľudia akosi stíchli. Zrazu sme mali pocit, že všetci zabudli na predošlé úniky a sústredili sa na čistý dizajn Applu. Ten sa popravde vydaril. Minimálne nám sa páči a napríklad 11 Pro vyzerá veľmi luxusne zatiaľ čo klasický iPhone 11 povedzme “ľudovo”.

Ako to však bude pokračovať? Nepredpokladá sa, že v roku 2020 bude Apple po štvrtý krát recyklovať jeden a ten istý dizajn. iPhone príde s novými tvarmi. Prvé informácie hovoria opäť o troch verziách. Všetky budú mať OLED displej (dobrá správa pre iPhone 11) avšak pri dvoch sa zmenia uhlopriečky. iPhone 12 si zachová 6,1″ tak ako predchodca. Menší iPhone 12 Pro však príde s “len” 5,4″ displejom a väčší iPhone 12 Pro Max má mať až 6,7″ displej. Apple zrejme chce rozšíriť rozdiel medzi zariadeniami.

- Reklama -

To však nie je všetko. Vďaka nedávnym únikom, o ktoré sa postaral predovšetkým známy leaker Ben Geskin vieme, že kovový rám má pripomínať iPhone 4/4S a na prednej strane by sme už nemali hľadať výrez pre Face ID. Spozorovali sme veľmi pozitívnu reakciu, od vás našich čitateľov, a dnes prichádza autor informácii aj s prvým konceptom vymodelovanom v 3D. Video bolo uverejnené na Instagrame Bena Geskina. Pomohol mu s ním však šikovný “smazizg”, ktorý koncept vymodeloval.

Dizajn je mimoriadne čistý a vyzerá luxusnejšie ako dnes!

Ak vás dizajn zaujal, pokračujte v čítaní. Ostré hrany sa tomuto modelu určite hodia. Kombinácia s oblým sklom je naozaj vydarená a je to príjemný kompromis medzi tým, čo sa nám páči a medzi tým, čo preferujú v Apple.

Telefón vyzerá omnoho elegantnejšie a luxusnejšie ako súčasná generácia s označením 11 a to nehovoríme o tom, že už aj tá sa nám veľmi páči. O iPhone 12 toho ale stále veľa nevieme. Dá sa teda povedať, že okrem zdieľaných detailov od Geskina nemáme ani tušenie o tom, ako môže vyzerať zozadu. Bude mať rovnaké fotoaparáty, logo v strede či matný dizajn? Ťažka otázka.

Informácie leakera sa ale v tomto prípade spojili s mimoriadne šikovným dizajnérom. Ten použil to hlavné zo súčasných zariadení a spojil to s niečim, čo by “mohlo” byť. Výsledok už ste videli vyššie a určite nám dáte za pravdu keď povieme, že stoji za to.

Len tak mimochodom, nový iPhone by mal mať na zadnej strane okrem iného aj 3D fotoaparát. Tiež by mal byť vybavený Face ID ale aj Touch ID, no a samozrejme mnohými ďalšími technológiami. Je to ešte 12 mesiacov vzdialená budúcnosť, ale ak má vyzerať aspoň približne tak ako na týchto konceptoch. Veľmi sa tešíme… Páči sa vám teda takýto produkt? Vďaka väčšiemu množstvu renderov to môžete lepšie posúdiť. Svoj názor nám zanechajte prosím v komentároch.

- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here