Apple sa pýši ďalším novým patentom, ktorý môže v budúcnosti pribudnúť do operačného systému iOS. Jeho úlohou je uskutočňovať skupinové selfie fotografie bez toho, aby používatelia museli stáť vedľa seba. Prečítajte si viac o tom, ako by to mohlo fungovať v praxi.

Apple testuje skupinovú selfie

Nový patent je naozaj dosť netradičný a aj preto si zaslúži našu pozornosť. Firma skúma možnosti, ako by mohli používatelia spoločne vytvárať selfie fotografie bez vzájomnej fyzickej prítomnosti.

https://dizajnovepodlahy.sk/virtualna-predajna/?utm_source=svetapple.sk&utm_campaign=appleglass
reklama

Ak vám to príde zvláštne, nie ste jediní. Kto ale vie, možno ľudia na niečo takéto čakajú. V princípe by to malo fungovať na veľmi jednoduchom základe. Jednotlivec by do skupinovej selfie pozval ostatných účastníkov, ktorí by dostali na zariadenie upozornenie, v podobe vyskakovacieho okna.

Následne by sa mohli jedným kliknutím pridať do fotografie a taktiež si vybrať svoju pozíciu. Možno vás napadlo, že sa jedná o výsledok karanténnych opatrení, kedy ľudia nemohli byť spolu. Nie je to však pravda. Ide skôr o perfektné načasovanie.

Apple testuje skupinovú selfie. Skrýva v sebe jednu špecialitu.
Apple testuje skupinovú selfie. Skrýva v sebe jednu špecialitu.

Cupertinský gigant požiadal o túto prihlášku po prvýkrát ešte v roku 2018. Trvalo teda takmer 24 mesiacov, kým mu bola oficiálne udelená (práve v tejto nešťastnej dobe).

Samozrejme, to že ju Apple vlastní ešte neznamená, že ju aj niekedy použije v praxi. Mohli by sme hovoriť o tisícoch prihláškach, ktoré takýmto spôsobom „ležia niekdy v šuflíku“.

Na druhej strane nám však príde realizácia takejto funkcie uskutočniteľná. Nechajme sa teda prekvapiť, či sa ju inžinieri rozhodnú zakomponovať aj do nejakej budúcej verzie operačného systému. Už teraz môžeme s istotou povedať, že iOS 14 to nebude…

Apple testuje skupinovú selfie. Skrýva v sebe jednu špecialitu.
Apple testuje skupinovú selfie. Skrýva v sebe jednu špecialitu.
Prečítajte si tiež  Google potajomky pracoval na hernej platforme. Dostupná mala byť aj pre macOS
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.