Aj keď je iPhone 14 v každej svojej verzii po technickej stránke vydarený model, nedá sa skryť fakt, že niektoré prevedenia zákazníci nechcú. Reč je najmä o dostupnejších modeloch, ktoré sa kopia u obchodníkov na skladoch.

Aj to zapríčinilo prekvapivú situáciu, v rámci ktorej dnes 6,1″ iPhone 14 kúpite u dobre hodnoteného predajcu Mobilmarket.sk na miesto pôvodných 999 € už za 860 €. Všetky ceny nájdete tu.

- Reklama -

Drahší iPhone 14 Plus zažíva ešte väčší cenový pokles, pretože je v zľave z 1 149 € na 969 € (rozbalený kus). Takéto cenové výkyvy nie sú začiatkom roka vôbec bežné. Aktuálne najlepšie ceny za iPhone 14 Plus si môžete pozrieť tu.

Naopak, ak by ste si dnes chceli kúpiť iPhone 14 Pro, pripraviť si musíte prakticky plnú sumu 1 299 € a aj to musíte mať šťastie, aby ste na zariadenie narazili v skladových zásobách.

O to horšie je to s najväčším a najdrahším iPhonom 14 Pro Max, ktorý sa síce dá kúpiť, no na jeho naskladnenie za absolútne šialenú cenu 1 449 € musíte striehnuť prakticky nonstop. Akonáhle sa totiž niekde objaví, rýchlo sa predá.

Hľadáte kvalitný kryt pre svoj iPhone? Na Loopi.sk ho nájdete. Ekologické kryty štartujú na sume 9,99 € a obľúbené transparentné kryty na sume 14,99 €. Svoju objednávku môžete zaplatiť aj cez Apple Pay a zásielka k vám bude odoslaná už niekoľko hodín po objednávke. Tak na čo ešte čakáte? (Reklama)

iPhone 15 môže byť v roku 2023 lacnejší

iPhone 15 Plus koncept
Zdroj: YouTube / 4RMD

Ako teda celý tento problém vyriešiť? Spoločnosť má podľa portálu 9to5mac plán a ten sa bude zákazníkom páčiť. Keďže aj v roku 2023 príde 6,1″ iPhone 15 a 6,7″ iPhone 15 Plus, firma nechce zažiť podobné trápenie s týmito zariadeniami, ako dnes. V oboch prípadoch by mohla urobiť neštandardný krok a smartfónom znížiť cenu až o cca 100 €.

V takomto prípade by lacnejší iPhone 15 začínal na sume 899 € a drahý iPhone 15 Plus na sume 1 049 € či dokonca 999 €. Stále by šlo síce o pomerne vysoké čiastky, no v porovnaní so súčasnosťou by boli zákazníkmi určite oveľa lepšie prijaté.

Veď stačí sa pozriť iba na to, ako sa dnes darí iPhone 13 z roku 2021. U nás ide o jeden z najpredávanejších smartfónov vôbec, pretože na Slovensku ho môžete kúpiť extrémne lacno.

Vznikne väčšia priepasť medzi základnými a „Pro“ modelmi iPhonu 15

iPhone 15 Plus koncept
Zdroj: YouTube / 4RMD

Zároveň však treba počítať s tým, že keď Apple zníži cenu za základný iPhone 15, pravdepodobne to bude znamenať, že tieto zariadenia sa stanú v porovnaní s drahšími modelmi „Pro“ po technickej stránke oveľa menej vybavené.

Nožnice sa teda ešte viac otvoria, čo nemusí vyhovovať každému. Drahšie modely budú mať skrátka oveľa viac atraktívnejších vychytávok a tie lacnejšie budú pôsobiť ešte „obyčajnejším“ a sterilnejším dojmom.

Dajte nám vedieť do komentára, čo si myslíte o tejto avizovanej zmene vy. Privítali by ste, keby bol základný iPhone 15, respektíve iPhone 15 Plus lacnejší alebo to považujete za zbytočný krok, ktorý situáciu s nízkym dopytom nevyrieši? Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -