Hoci v súčasnosti ešte nevieme, ako bude budúcoročný iPhone 15 / 15 Pro vyzerať, s istotou môžeme povedať, že príde s USB-C portom.

Teraz sa k nám navyše dostali informácie o tom, že spoločnosť Apple plánuje vo svojich novinkách ponúkať dva rôzne druhy USB-C portov.

Jeden, ktorý sa bude dodávať so štandardným modelom iPhone 15 a iPhone 15 Plus, a druhý, ktorý sa bude používať výhradne v drahších variantoch 15 Pro alebo 15 Pro Max.

Ako uviedol analytik Ming-Chi Kuo, spoločnosť Apple sa s najväčšou pravdepodobnosťou zbaví Lightning konektora z dôvodu nových zákonov EÚ. Aj keď bude tento krok prínosný, v skutočnosti ho firma vykoná proti svojej vôli.

Apple plánuje aj pri USB-C nepopulárne rozhodnutie 

Prvý iPhone 15 s usb-c príde na budúci rok
Zdroj: Sky News (úprava redakcie)

Ako dopĺňa portál XDA Developers, podľa Kua by mal mať základný iPhone 15 a iPhone 15 Plus štandardný USB-C port s rýchlosťou káblového prenosu, ktorý bude na rovnakej úrovni ako aktuálny Lightning port.

A ten, kto sa téme venuje vie, že Apple tu používa zastaralý štandard USB 2.0.

Na rýchlejší prenos fotiek, videí alebo iných súborov si teda bude musieť zákazník zaobstarať drahší iPhone 15 Pro alebo iPhone 15 Pro Max, nakoľko USB-C pri týchto modeloch môže ponúknuť prenosovú rýchlosť USB-C 3.2, respektíve Thunderbolt 3.

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Prečítajte si tiež  Toto je dôvod, prečo by ste si mali okamžite nainštalovať iOS 16.3. Majitelia iPhonov môžu byť vystavení nebezpečným vírusom
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here