Vyššie spomínaná žaloba bola pôvodne podaná ešte v decembri 2015, pričom žalobcovia zastupovali skupinu zákazníkov iPhone 4S z New Yorku a New Jersey (USA). A keďže sa ju do dnešných dní nepodarilo vyriešiť, technologický gigant ustúpil.

Spoločnosť Apple bola v rámci tohto sporu obvinená z nepravdivej propagácie aktualizácie operačného systému iOS 9, pri ktorej tvrdila, že poskytuje vyšší výkon na všetkých zariadeniach, vrátane iPhonu 4S. Ten bol predstavený ešte v roku 2011.

Žalobcovia spoločne podali sťažnosť, v ktorej tvrdili, že používatelia boli poškodení, keď si stiahli iOS 9 do svojich iPhonov 4S po prečítaní nepravdivého opisu nového operačného systému.

Za všetko mohol iOS 9

Namiesto toho sa dočkali úplne opačného efektu, keď iOS 9 výrazne spomalil výkon ich zariadení. V rámci vyrovnania spoločnosť Apple vyčlenila 20 miliónov dolárov na odškodnenie majiteľov iPhonu 4S v New Yorku a New Jersey, ktorí po aktualizácii na iOS 9 zaznamenali slabší výkon svojich zariadení.

Aktualizácia pre iPhone 4S v roku 2019? Apple ju práve vydalo... - svetapple.sk
Aktualizácia pre iPhone 4S v roku 2019? Apple ju práve vydalo… – svetapple.sk

Zákazníci, ktorí sa domnievajú, že majú nárok na odškodnenie vo výške 15 dolárov, musia predložiť čestné vyhlásenie. Už čoskoro sa vytvorí webová stránka, na ktorej môžu títo ľudia odoslať formulár so svojím menom, e-mailom, sériovým číslom iPhonu 4S (ak je to možné) a poštovou adresou. Otázne je, koľko z nich tak urobí po viac ako šiestich rokoch…

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -