Stalo sa akýmsi nepísaným zvykom, že potom, čo spoločnosť Apple predstaví nový iPhone, ho vždy sprevádza séria krátkych videí, ktorá upozorňuje na jeho nové funkcie. Výrobca na to používa najmä formát Guided Tour, v rámci ktorého sa herec prechádza cez známe veľkomesto a demonštruje rôzne vychytávky zariadenia. Jedno takéto video podľa 9to5mac spoločnosť Apple natáčala pre iPhone 15 v Mexico City.

O všetkom informoval známy mexický TikToker Cris Martíne, ktorému sa podarilo zachytiť štáb 4. augusta pred Antara Apple Store v Mexico City. Filmári nahrávali s najväčšou pravdepodobnosťou jednu z reklám pre iPhone 15, nakoľko pri tejto príležitosti uzatvorili celú maloobchodnú pobočku Apple Store a rovnako jej blízke okolie.

A aj keď je pravda, že tu Apple mohlo natáčať prakticky čokoľvek, firma na to použila herca, pri ktorom to až tak samozrejmé nie je.

Skoro určite šlo o video, ktoré súvisí s iPhonom 15

iPhone 15 USB-C
Zdroj: Twitter / atuos_user

Táto istá osoba totiž v roku 2021 v Los Angeles pred obchodom Tower Theatre natáčala Guided Tour pre vtedy úplne nový iPhone 13. Vo videu hrá herec zamestnanca spoločnosti Apple, ktorý podrobne opisuje jednotlivé funkcie nových iPhonov a ukazuje, ako sa dajú používať v praxi. Zatiaľ čo niektoré zábery boli natočené priamo v Apple Store, alebo v jeho tesnej blízkosti, iné sa nakrúcali naopak v meste.

S týmto istým hercom sme sa potom po druhý krát mohli stretnúť v roku 2022 pri Guided Tour pre iPhone 14. V tomto prípade si spoločnosť Apple vybrala New York a predajňu Upper West Side. Nasledoval prakticky rovnaký scenár vrátane prechádzok po New Yorku s novým iPhonom 14 a iPhonom 14 Pro.

@crismxrtinez 😱📱 ¡Hoy pude ver cómo grababan el “comercial del iPhone 15” en CDMX! #comercial #applestore #cdmx #crevoo #crisapple #grabacion #iPhone15 #iPhone15Pro #mexico ♬ original sound – Cris Martínez

Dá sa preto s vysokou pravdepodobnosťou predpokladať, že spoločnosť Apple bude v tomto formáte pokračovať úplne rovnako v roku 2023, keď bude prezentovať iPhone 15.

A aj keď sa v okolí natáčania nachádzalo pomerne veľké množstvo ľudí, ktorí sa na celý proces pozerali v tesnej blízkosti, nikomu sa v skutočnosti nepodarilo zariadenie zachytiť na fotografiu, alebo video. To, či šlo skutočne o nakrúcanie Guided Tour uvidíme až o pár týždňov na oficiálnom evente.

Podľa doterajších únikov by malo Apple predstaviť nový iPhone 15 už 12. septembra 2023. Pokiaľ je to pravda, pozvánky na udalosť by mohli byť rozoslané už koncom augusta. Nechajme sa teda prekvapiť.

Prečítajte si tiež  Apple ušetrilo odstránením nabíjačky z balení iPhonov miliardy EUR. Cena zariadení ale neklesla a naopak stúpa

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -