Spoločnosť Apple celý rok pracovala na dokončovaní celej série smartfónov s označením iPhone 15. Už o niekoľko týždňov príde veľké finále, v rámci ktorého nám ich oficiálne predstaví. A hoci jeden dátum predstavenia už na internet unikol, podľa portálu Macrumors nemusí ísť o celkom presné informácie.

Pôvodne sa špekulovalo, že iPhone 15 bude predstavený v stredu 13. septembra. S týmito zisteniami vyrukoval portál 9to5mac, ktorému to prezradili zdroje u amerických mobilných operátorov. Tí vraj požadovali od svojich zamestnancov, aby si na tento deň nebrali voľno, nakoľko je počas neho avizované veľké predstavenie smartfónov. A aj keď v oznámení nebola priamo spomenutá spoločnosť Apple, v septembri sa pravdepodobne inej veľkej udalosti nedočkáme.

Každopádne, dnes sa ku celej veci vyjadril aj analytik Mark Gurman z agentúry Bloomberg, podľa ktorého je tento dátum relatívne presný, no do hry vstupuje ešte jeden deň. Apple nemusí iPhone 15 predstaviť v stredu 13. septembra, ale v utorok 12. septembra. Naznačujú to indície pochádzajúce z Gurmanových zdrojov.

Kedy Apple ohlási dátum predstavenia iPhonu 15? 

iPhone 15 Pro v červenej farbe
Zdroj: Appleinsider

Pokiaľ by to bola pravda, celý event by sa odohral o jeden deň skôr, no na začiatok predobjednávok a predajov by to nemalo mať žiaden vplyv. Na čakaciu listinu by ste sa mohli zaradiť 15. septembra a predaj by začal o týždeň neskôr 22. septembra.

Oficiálny dátum by sme mali poznať koncom augusta 2023. Spoločnosť Apple zvykne svoje eventy ohlasovať približne dva týždne pred ich konaním.

Medzi najväčšie vychytávky, ktoré tento rok prinesie iPhone 15 Pro bude patriť titánová konštrukcia, periskopický objektív, USB-C, nový 3 nm čip A17 Bionic a veľa ďalšieho. Zákazníci sa však musia pripraviť aj na nepríjemné zdražovanie.

Loopi Eco Case
Reklama

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple stále po sebe opravuje chyby. Už pracuje na iOS 16.4.1
Môže ťa zaujímať
- Reklama -