A je to tu. Len minulý týždeň sme vás informovali o tom, že Apple vydalo iOS 13.4 a ostatné operačné systémy pre vývojárov. Dnes nadišiel ten deň, kedy si môžete stiahnuť tento softvér spoločne s iPadOS 13.4 aj ako verejný beta testeri.

Apple vydalo verejnú beta verziu iOS 13.4 a iPadOS 13.4!

iOS 13.4 bude pravdepodobne poslednou veľkou tohtoročnou aktualizáciu trinástej „generácie“ operačného systému pre iPhone (iPad). Dôvod je ten, že sa už za približne 3 mesiace bude konať WWDC 2020, na ktorej uvidíme nástupcu, iOS 14.

Ten by mal okrem noviniek opraviť všetky chyby a neduhy svojho predchodcu, ktorých veru nebolo málo. Do veľkej miery sa o to má postarať aj spomínaná verzia iOS 13.4. Okrem iného však prinesie aj dôležité vylepšenia, ktoré určite oceníte.

Jedným z nich je napríklad možnosť odomykať auto pomocou vášho iPhonu. Zatiaľ netušíme, ako presne to bude asi fungovať, ale Android to má už dlhšie (cez NFC) a presne preto na tom zapracovali aj v Apple.

Ďalšia super vec, budú univerzálne nákupy medzi platformami v App Store a na záver aj opravy nie príliš šťastne vyriešeného ovládania aplikácie Mail. Pokiaľ vás tieto (a ostatné) vylepšenia zaujali, pravdepodobne by ste mali vyskúšať aj verejné beta testovanie samotnej aktualizácie.

iOS 13.4 opravuje nedostatok, ktorý trápil obrovské množstvo používateľov.
Apple vydalo verejnú beta verziu iOS 13.4 a iPadOS 13.4!

Dopredu vás ale upozorňujeme na to, že práve tieto skúšobné verzie ešte nie sú hotové. Vznikli preto, aby vývojári dostali čo najlepšiu spätnú väzbu na posledné zmeny a vylepšenia, ktoré tu zaviedli. Tak isto pomocou nich môžu používatelia nahlasovať chyby a nedostatky. No a tých tu býva pomerne dosť, nakoľko nejde o uzatvorený systém.

Môžete sa tak stretnúť s padaním aplikácii, so spomalením zariadenia, občasným sekaním či zamŕzaním, alebo dokonca rýchlejším vybíjaním. Pokiaľ ste toto všetko ochotní tolerovať s vidinou istých benefitov (nových funkcii), ktoré vám iOS 13.4 public beta 1. prináša, tak poďte do toho! Zvyčajne to nebýva až taká katastrofa. Ak by náhodou bola, verejnosť by sa k testovaniu nikdy nedostala, Apple by taký „public beta“ systém nezverejnilo…Viac podrobností sa dozviete na tejto stránke.

iOS 13.4
Apple vydalo iOS 13.4 a ostatné systémy v prvej beta verzii pre vývojárov!
Prečítajte si tiež  Apple skúma všetky možnosti automobilového priemyslu
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.