Určite ste si všimli, že mobilný operačný systém iOS mal s aktualizáciami začiatkom roka 2020 pokoj. Práve minulý rok bol veľmi rušný a boli obdobia, kedy prišli za mesiac aj 3 opravy. Evidentne sa však už všetko podarilo dostať na pravú mieru. Apple dnes vydáva prvú aktualizáciu s označením iOS 13.3.1, ktorá prišla v roku 2020.

Poznámka: S týmto updatom vyšla aj totožná aktualizácia iPadOS 13.3.1. Obsahuje prakticky to isté ako iOS 13.3.1. len je určená len pre iPady. Berte ju teda ako súčasť tohto článku…

Apple včera vydalo iOS 13.3.1. Máte už aktualizáciu?

Možno trochu nečakane včera Apple vydalo update iOS 13.3.1. Táto verzia mobilného operačného systému, bola už dlhšie testovaná v beta verziách. Nakoľko ale evidentne spĺňala všetko čo mala, Apple sa ju rozhodol vypustiť von. Pokiaľ vás zaujíma, čo update prináša, tak je to v prvom rade klasika s opravou chýb. Aj keď môžeme povedať, že to bolo v poslednom čase lepšie, stále to nebolo dobré.

V iOS 13 sa objavovalo množstvo nedostatkov (predovšetkým na starších zariadeniach), ktoré trápili používateľov po celom svete. Patrila medzi ne napríklad nestabilita alebo zhoršená výdrž batérie. Rovnako tiež niektoré systémové prvky nefungovali tak ako mali a občas sa stalo, že zariadenia s iOS 13 zamrzli.

Ako sme ale napísali vyššie, všetky menované problémy pociťovali skôr majitelia iPhonu 6S prípadne SE. Na nových modeloch sme poznamenali len malé percento, z týchto nedostatkov.

Apple nakúpilo hliník bez uhlíku. Materiál sa mení po 130 rokoch.
iPhone SE má s iOS 13 problémy – svetapple.sk

Telefón vás už nebude svojvoľne sledovať

Okrem tohoto vývojári pridali do systému aj prepínač, ktorý vám umožňuje vypnúť čip Apple U1 Wideband. Minulý rok si spoločnosť vyslúžila kritiku za to, že iPhone sleduje používateľa aj vtedy, keď si to nepraje.

Je to preto, aby si smartfón overil, či sa nenachádza v krajine, kde je legislatívne zakázaná širokopásmová technológia čipu U1 Wideband. Ten slúži na AirDrop a napríklad na rýchlejší prenos dát medzi zariadeniami.

Nakoľko je to ale dosť citlivá téma, Apple umožnilo deaktiváciu čipu aj manuálne. V takomto prípade vás teda zariadenie nebude sledovať nikdy. Problém je však v tom, že deaktivácia U1 môže zapríčiniť následné problémy s Bluetooth a Wi-Fi.

Minimálne tak na to upozorňuje Apple. O všetkom sme napísali aj stručný návod, ktorý si môžete prečítať tu! Update nainštalujete pomocou výzvy, ktorú vám iPhone „vyhodí na displeji“. Pokiaľ ste sa s ňou náhodou nestretli, môžete to urobiť aj manuálne. Otvorte si Nastavenia > Všeobecné > Aktualizácia softvéru > a vyberte update.

Prečítajte si tiež  iPhone 7 Pro? Žeby predsa?

Tak čo, máte už novú aktualizáciu nainštalovanú? Ste s ňou spokojní? Napíšte nám do komentára.

Apple včera vydalo iOS 13.3.1. Máte už aktualizáciu?
Apple včera vydalo iOS 13.3.1. Máte už aktualizáciu?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.