Ako iste viete, spoločnosť Apple je spoločensky veľmi zodpovedná a okrem výroby produktov sa zaberá ekológiou a životným prostredím. Jej zariadenia sú plne recyklovateľné a postupne sa snaží minimalizovať využívanie plastových častí a obalov.

K rozbaľovaniu nových iPhonov nespochybniteľne patrí aj klasická plastová fólia, ktorá chránila celé balenie pred poškriabaním alebo iným mechanickým poškodením. Jej ďalším účelom bolo, aby sa spodná časť krabice neoddelila od tej vrchnej a tým pádom nevypadol celý obsah vrátane iPhonu, návodov či príslušenstva von.

- Reklama -

No a aj keď bola táto plastová fólia len veľmi tenučká a ľahká, išlo stále o plastový materiál, ktorý nie je ekologický a ročne sa ho vyprodukovalo cez 600 ton. V Cupertine to veľmi dobre vedia a presne preto vykonali zmenu.

Nový spôsob balenia iPhonu

Nový iPhone 13 a iPhone 13 Pro (a zrejme aj všetky ostatné verzie, ktoré zostali v predaji) už budú chránené len samotnou papierovou krabicou a v spodnej časti sa objaví nový systém, ktorý zabezpečí, aby sa počas prepravy neotvorila.

Tento systém nebol známy až do dnešného dňa, kedy ho zdieľal na svojom Twitteri leaker DuanRui. Zároveň sa ukázalo, že ide o úplne rovnaký štítok, aký sme mohli vidieť pred niekoľkými týždňami v úniku, ktorý nás utvrdil v tom, že Apple použije názov iPhone 13.

Zatiaľ celkom nevieme, ako to presne bude fungovať, avšak očakávame, že Apple v spojovacej časti použije ekologické lepidlo, takže kým neodtrhnete šípku, k zariadeniu sa nijako nedostanete.

Dajte nám vedieť do komentára, čo si o tomto spôsobe balenia myslíte vy. Nebude vám chýbať transparentná fólia?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.