Našu recenziu iPadu 10,2 (2020) si môžete prečítať kliknutím na tento odkaz. Tablet sme si vyskúšali ešte minulý rok, a hoci sa nejedná o ten najmodernejší hardvér, v pomere cena-výkon-kvalita nám prišiel veľmi výhodný. Apple skrátka predáva produkt, ktorý je určený pre masy a môžu si ho dovoliť napríklad aj študenti.

Ako už býva zvykom, Apple tento model aktualizuje rok čo rok, pričom niekedy sa dočkáme aj vizuálnych zmien, no väčšinou sa vylepšenia nachádzajú iba „vo vnútri“. Agentúra Bloobmerg teraz prišla s informáciou, ktorá sa venuje nasledujúcej, 9. generácii základného tabletu.

Zákazníci sa môžu tešiť na viacero inovácií, no Apple nebude predstavovať nič revolučné. Pod hliníkovým šasi sa má nachádzať výkonnejší procesor, zrejme A13 Bionic (premiéru mal v iPhone 11 – 2019) vyrábaný 7nm+ procesom. Spolu s ním narastie aj operačná pamäť, a to na kapacitu 4GB RAM.

Dizajn zariadenia sa v podstate nezmení a zachová sa aj uhlopriečka 10,2 – palca (hoci tu existuje malá pravdepodobnosť, že ju Apple zväčší na 10,5″. Tu by bol už displej laminovaný po vzore iPadu Air 3. generácie). Konštrukcia tabletu však bude o niečo štíhlejšia a celková hmotnosť nižšia.

Apple samozrejme ponúkne štandardný systém odomykania Touch ID v tlačidle Home Button a priemerný fotoaparát s kamerou umiestnený v zadnej časti. Určite tu neočakávajte dve šošovky alebo LiDAR skener tak ako na iPade Pro.

Cena základného tabletu sa skoro určite nezmení a bude sa pohybovať na úrovni 300-400€. Novinky by sme sa mohli dočkať už v septembri 2021, čo bude presne rok od uvedenia predchodcu na trh. Napíšte nám do komentára, čo si o tom myslíte vy. Príde vám takýto tablet atraktívny alebo je na dnešnú dobu príliš zastaralý?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.