Spoločnosť Apple urobila tento mesiac tajnú a zároveň významnú zmenu vo svojej politike týkajúcej sa opráv pre iPhone a inteligentné hodinky Apple Watch. Ako informuje zahraničný portál 9to5mac, podľa jeho dobre informovaných zdrojov bude technologický gigant po novom odmietať opraviť jeden špecifický typ poškodenia v rámci štandardnej záruky.

Aby sme nechodili okolo horúcej kaše, konkrétne ide o „jemné vlasové praskliny“ displeja, pri ktorých nie je vidieť odrenina a tak nie je možné preukázať, či ich spôsobil samotný používateľ, alebo len únava, respektíve nízka kvalita materiálu. Apple bude tento typ reklamácii po novom automaticky radiť do kategórie „náhodné poškodenie“, čo znamená, že za jeho opravu bude potrebné zaplatiť.

Možno, že ste o tom ani nevedeli, no Apple do dnešných dní pokrýval jemné vlasové praskliny na iPhone a Apple Watch, pokiaľ nebolo na zariadení viditeľné iné poškodenie alebo jasný bod nárazu, ktorý by prasklinu spôsobil.

Zmena sa zatiaľ netýka všetkých zariadení 

Firma, ale počas tohto týždňa potichu aktualizovala svoje pokyny pre predajne Apple Store a autorizovaných poskytovateľov služieb, ktoré jasne stanovujú, že všetky prípady jemných vlasových prasklín už nebudú pokryté zárukou.

Zaujímavé je, že táto zmena sa zatiaľ týka iba iPhonu a Apple Watch. Pokiaľ sa s uvedeným poškodením stretnete napríklad na Macu alebo iPade, ešte stále budete mať šancu, že sa dočkáte opravy displeja, alebo rovno druhého kusu zariadenia.

Rozbité Apple Watch prešli reklamáciou. Nikdy sa nevzdávajte.

Apple sa ku zmene bližšie nevyjadril

Apple neposkytol konkrétny dôvod pre túto zmenu. V minulosti bola táto politika implementovaná rôzne, pričom niektoré obchody a servisné strediská boli voči nej tolerantnejšie a iné zase menej.

My sami sme s tým mali veľmi dobrú skúsenosť, keď nám Apple pred pár rokmi vymenil Apple Watch Series 3 s vlásočnicovou prasklinou za druhý kus. Pokiaľ máte podobnú skúsenosť, dajte nám o nej vedieť do komentára na sociálnych sieťach.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Aktualizácia iPadOS 15.2 je dostupná pre všetkých užívateľov. Prináša tieto novinky
Môže ťa zaujímať
- Reklama -