Apple vo Francúzsku uvádza skóre opraviteľnosti svojich produktov

Cupertinský gigant sa musel prispôsobiť novým požiadavkám francúzskych zákonov, ktoré ho donútili pridávať na internetové stránky skóre opraviteľnosti. Uviedol to portál MacGeneration.

Novinka je k dispozícii pri každom zariadení a udáva sa v rozsahu hodnotenia od 1 po 10 podobne, ako to robí napríklad spoločnosť iFixit (skóre samozrejme nie je rovnaké, nakoľko vyplýva z interného testovania Apple podľa pravidiel stanovených ministerstvom pre ekologické zmeny).

Cieľom tohto parametru je podľa francúzskeho ministerstva pre ekologické zmeny informovať zákazníkov, či je daný výrobok opraviteľný, ťažko opraviteľný alebo neopraviteľný.

Len tak pre predstavu, každý iPhone 12 dosiahol skóre opraviteľnosti na úrovni 6,0 bodov, zatiaľ čo iPhone 11 a iPhone 11 Pro majú skóre len 4,6 bodu. Najhoršie dopadol iPhone XR so 4,5 bodom a modely XS a XS Max dosiahli 4,7, respektíve 4,6 bodu.

Medzi ľahšie opraviteľné zariadenia patrí iPhone SE 2. generácie s hodnotením 6,2 bodu a iPhone 7 Plus, iPhone 8 a iPhone 8 Plus s hodnotením 6,6 bodu. Najlepšie opraviteľným smartfónom od Apple je v súčasnosti iPhone 7, ktorý dosiahol skóre 6,7 bodu.

Ak sa pozrieme na počítače, 13″ MacBook Pro s procesorom M1 ponúka skóre opraviteľnosti 5,6 bodu, 16″ MacBook Pro s procesorom Intel 6,3 bodu a MacBook Air je v tomto smere najlepší s hodnotením 6,5 bodu.

Pokiaľ vás zaujala táto problematika, môžete si otvoriť internetovú stránku, kde Apple uvádza jednak hodnotenie produktov a tak isto jednotlivé kategórie, v ktorých boli testované. Nutná je však znalosť francúzskeho jazyka.

Na záver len doplníme, že firma v tejto krajine predáva napríklad aj iPhone so slúchadlami, nakoľko je k tomu donútená z legislatívneho hľadiska. Privítali by ste podobné skóre opraviteľnosti aj na Slovensku? Napíšte nám do komentára.

Prečítajte si tiež  Tim Cook v Číne, pozrel si aj Veľký čínsky múr!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.