Apple testuje svoj mobilný operačný systém iOS 13 medzi používateľmi už niekoľko mesiacov. Blížime sa do finále a do vydania jeho oficiálnej verzie. Dnes sa ale stala jedna zvláštnosť. Apple vydalo beta iOS 13.1, nikto to nečakal. Bodové aktualizácie vychádzajú vždy až po oficiálnom vydaní systému.

Apple vydalo beta iOS 13.1, nikto to nečakal.

Dnes sa stala jedna zvláštnosť, s ktorou sme sa doteraz ešte nikdy nestretli. Apple obvykle predstaví svoje beta verzie iOS XY približne 2-3 mesiace pred ich oficiálnym vydaním do sveta. Je to presne to obdobie, medzi WWDC a iPhone Keynote, v ktorom sa nachádzame aj teraz. Vývojári ale aj verejnosť v tomto čase skúša a testuje nové systémy v takzvaných beta verziách. Prípadné chyby potom nahlasujú Applu a firma na základe týchto informácii stihne systém vyladiť do dokonalého stavu.

- Reklama -

Ešte nikdy sa však nestalo, že by sme dostali v tomto období na vyskúšanie aj bodovú aktualizáciu s označením iOS X.1. Ako sa ale ukazuje, všetko je niekedy po prvý krát. Práve tento nový update si už dnes môžu sťahovať vývojári po celom svete. Netýka sa len iOS ale aj iPadOS 13.1. Public Beta zatiaľ dostupná nie je. O novinkách vás ešte budeme informovať v ďalšom článku. Predsa len nás táto informácia trochu zaskočila.

Nie je to všetko čo dnes vydala

Ak ste si mysleli, že nového systému sa dnes dočkal iba iOS či iPadOS, ste na omyle. Tak ako už býva zvykom pri týchto beta verziách, svoje dostala aj tvOS 13 či WatchOS 6. V tejto chvíli sú aj tieto aktualizácie dostupné len pre vývojárov. Verejné testovanie bude dostupné už onedlho. Aj tu sme zvedaví na všetky novinky a budeme vás o nich samozrejme okamžite kontaktovať.

Apple vydalo beta iOS 13.1, nikto to nečakal. Je to po prvý krát. (Blesková správa) - svetapple.sk
Apple vydalo beta iOS 13.1, nikto to nečakal. Je to po prvý krát. (Blesková správa) – svetapple.sk


- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here