Spoločnosť Apple v priebehu včerajšieho dňa zverejnila nové aktualizácie operačných systémov iOS 16.2 / iPadOS 16.2, ktoré prinášajú viacero funkcií a vylepšení. To, o čom sa však veľmi nehovorilo je, aké chyby opravujú. Je to totiž zásadná informácia.

Reklama: Na Ecophone kúpite iPhone za fantastickú cenu s 24 mesačnou zárukou a dopravou ZADARMO. Zariadenia majú k dispozícii aj nabíjací adaptér ako bonus. 

Aj keď je jasné, že spolu s novým updatom prichádza aj riešenie niektorých nedostatkov, asi nikto by nebol povedal, koľko týchto nedostatkov v skutočnosti bolo.

Spoločnosť Apple totiž uviedla, že iOS 16.2 sa zameriava na opravu až 30 rôznych zraniteľností systému, ktoré môžu teoreticky ohroziť používateľa. Aj to je dôvod, prečo by ste si mali update nainštalovať čo najrýchlejšie, ak ste tak ešte neurobili.

V dnešnej dobe si treba dávať pozor

iPhone 13 vs iPhone 14 porovnanie
Zdroj: YouTube / Karl Conrad

Áno, šanca, že vás napadne hacker je mizivá – najmä ak ste rádový používateľ. Každopádne, v dnešnej dobe takéto veci netreba podceňovať. Nikdy totiž neviete, na čo na internete kliknete a vo výsledku môžete prísť o peniaze alebo svoje online súkromie.

Technologický gigant síce neuviedol, či boli problémy aktívne zneužívané hackermi ale aktualizácia je napriek tomu dôležitá, keďže na ňu sám verejne upozorňuje. Samotné nedostatky sa majú týkať grafického ovládača cez WebKit až po jadro, ako aj zraniteľnosti v aplikáciách Safari, Počasie, Fotografie a ďalších.

Ak už máte operačný systém iOS 16.2 nainštalovaný, dajte nám vedieť do komentára, či vnímate nejaké zmeny v rýchlosti a výdrži batérie (nezabudnite uviesť presný model zariadenia). Tešíme sa na všetky vaše postrehy.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Caviar predstavil iPhone 12 s úpravou iPhone 4. Vo vnútri je niečo výnimočné
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here