Ako už býva zvykom, technologický gigant sa stará aj o tých, ktorí vlastnia zariadenia so starším rokom výroby. Veď taký iPhone 5S oslávi v septembri už ôsme narodeniny a napriek tomu sa dočkal ďalšej aktualizácie.

Konkrétne hovoríme o systéme iOS 12.5.4, ktorý sa zaoberá bezpečnosťou. Dostupný je potom nielen pre smartfóny ale aj tablety iPad, na ktoré sa už nedal nainštalovať iPadOS 13 (2019).

- Reklama -

Apple neodporúča odkladať inštaláciu 

Technologický gigant vo svojich poznámkach uviedol, že sa venuje konkrétne dvom chybám zabezpečenia. Tie by vraj v nesprávnych rukách mohli byť zneužité proti používateľovi, avšak reálne riziko je relatívne nízke. Spomenutá bola aj tretia chyba, no tá sa v praxi zatiaľ nevyskytla.

Vo všetkých prípadoch ide o ohrozenie Webkitu. Pri prezeraní internetových stránok by sa mohol spustiť po kliknutí na nesprávny obsah kód, ktorý by „hackol“ zariadenie a tým pádom získal citlivé údaje používateľov.

iOS 12.5.4 nainštalujete na iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPad Air, iPad mini 2, iPad mini 3 a iPod touch (6. generácie).

Celý proces vyvoláte buď pomocou výzvy na obrazovke, alebo skrz Nastavenia > Všeobecné > Aktualizácia softvéru.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.