Technologický gigant z Cupertina má dôvod na oslavu. Americký odvolávací súd potvrdil predchádzajúce rozhodnutie Patentového a ochranného úradu v pôvodnej žalobe, ktorá bola namierená priamo proti nemu.

Od roku 2018 čelila spoločnosť Apple súdnemu sporu s izraelskou firmou Corephotonics, ktorá sa zaoberá vývojom kamerových technológií. V sťažnosti sa konkrétne uvádzalo, že použitie dvoch fotoaparátov v iPhone X je porušením duševného vlastníctva spoločnosti Corephotonics.

Cupertinský gigant teda požiadal o interné preskúmanie sporného patentu avšak po získaní verdiktu bolo jasné, že sa žiadneho protiprávneho konania nedopustil.

Potvrdil to aj Americký patentový, súdny a odvolací výbor, ktorý zároveň dodal, že technológie si vôbec nie sú podobné.

Nepomohlo ani odvolanie 

Izraelská spoločnosť Corephotonics sa však nevzdala a proti tomuto rozhodnutiu podala odvolanie. Prípad bol teda predložený americkému odvolávaciemu súdu, kde však taktiež nepochodila s úspechom.

V pondelok bolo rozhodnuté, že víťazom patentového sporu zostáva spoločnosť Apple, pričom sudca priamo potvrdil predchádzajúce rozhodnutie patentového, súdneho a odvolacieho výboru.

Prečítajte si tiež  Návod: Ako používať portrétny režim na iPhone a docieliť fantastické výsledky?

Pôvodná žaloba označovala iPhone 7 Plus, iPhone 8 Plus a iPhone X za patentovo problematické produkty. Porušovať mali konkrétne ochrannú známku č. 9 857 568 zameriavajúcu sa na technológiu montáže šošoviek.

Dá sa teda povedať, že technologický gigant ušetril milióny dolárov, ktoré by v opačnom prípade pravdepodobne musel zaplatiť spoločnosti Corephotonics.

Aj keď si Apple vo všeobecnosti dáva pozor na patenty, v určitých situáciach sa skrátka nedá podchytiť úplne všetko. Posledný prípad však dopadol dobre.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -