Aj keď sa spoločnosť Apple snaží v mnohých veciach nastoliť revolúciu, stále sa tu objavujú chýbajúce funkcie, pre ktoré to skôr pôsobí tak, akoby firma zaspala dobu. Reč je aj o bezdrôtovom reverznom nabíjaní, ktoré majú konkurenčné smartfóny s operačným systémom Android už dlhé roky. V iPhone však táto technológia dodnes chýba.

Technologický gigant z Cupertina mal v uplynulých rokoch určite dosť príležitostí na to, aby tento nedostatok zmenil. Firma sa však evidentne nikam neponáhľa, aj keď sa teraz ukázalo, že na reverznom nabíjaní predsa pracuje. To by, ale nemalo fungovať na takom princípe, na aký sme zo sveta mobilných zariadení zvyknutí. AppleInsider naznačuje, že by mohlo ísť o úplne iný spôsob.

Aby sme to lepšie konkretizovali, nový patent nesie názov „Through-Display Wireless Charging“, z čoho je už asi jasné, že bezdrôtové nabíjanie by nemalo prebiehať cez zadnú časť zariadenia, ale naopak cez prednú, kde sa nachádza displej.

Dôležité je zdôrazniť, že spoločnosť Apple v tomto patente nespomína smartfón alebo iPhone, ale presnejšie tablet. Neznamená to však, že by sa táto technológia nedala implementovať prakticky do akéhokoľvek väčšieho elektronického zariadenia, ktoré využíva dotykovú obrazovku.

iPhone nabíjanie cez displej
Zdroj: AppleInsider

No a ako by to mohlo fungovať? Presne tak jednoducho, ako sa na spoločnosť Apple patrí. Ak by ste spozorovali, že sa na vašich Apple Watch skoro vybila batéria a na iPhone by ste jej mali dostatok, jednoducho by ste hodiny položili na displej a ten by spolu s elegantnou animáciou mohol vaše Apple Watch začať dobíjať. Toto isté platí napríklad pre AirPods alebo AirPods Pro, ktoré ponúkajú bezdrôtové Qi, respektíve MagSafe nabíjanie.

Oveľa lepšie si to však vieme predstaviť pri iPadoch, ktoré týmto spôsobom môžu nabíjať napríklad bezdrôtovú ceruzku Apple Pencil. Len si to predstavte, že vždy, keď prestanete stylus používať a položíte ho na obrazovku, jeho batéria sa začne automaticky dopĺňať.

Tým by sa mohlo zrušiť „bočné“ bezdrôtové nabíjanie a Apple by tak uvoľnil miesto pre iné zaujímavé technológie, ktoré by sa teoreticky mohli do iPadu nasťahovať.

Samozrejme, v tomto prípade ide len patentovú prihlášku a nie hotovú vec. Existuje XY dôvodov, pre ktoré spoločnosť Apple nemusí túto technológiu použiť vo svojich zariadeniach. Jedným z nich je napríklad to, akoby displej znášal tok energie a či by to na ňom po čase nezanechávalo nejaké negatívne stopy, prípadne iné druhy poškodení.

Prečítajte si tiež  Meta varuje pred nebezpečným vírusom "Dracarys". Na Androide dokáže potajomky fotiť a sledovať vašu polohu

Nechajme sa teda prekvapiť, čo nám spoločnosť Apple vo finále ponúkne a či sa vôbec niekedy pri iPhone a iPade dočkáme aspoň nejakého druhu reverzného nabíjania, ktoré je u konkurentov štandardov. My v redakcii by sme si to veľmi priali.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -