Technologický gigant pracuje na revolučných produktoch. Jedným z nich by mohol byť aj skladací iPhone, ktorého uvedenie na trh je zatiaľ v nedohľadne. Firma dnes získala dôležitý patent a vyriešila problémy ohybného displeja.

Apple a ohybné displeje

To, že cupertinský gigant neponúka skladací iPhone je celkom logické. Nejde o to, že by kompetentní cielene potláčali inováciu. Samotná technológia ale nie je natoľko dokonalá, aby mohla patriť pod krídla Applu. Inžinieri však neustále pracujú, aby to zmenili. Najnovšie sa podarilo odhaliť revolučný patent.

- Reklama -

Apple vymyslelo ochrannú vrstvu, ktorá je schopná odolať praskaniu, poškriabaniu a iným neduhom ohybných displejov. Pokiaľ by sa dostala do sériovej výroby, iPhone by bol opäť o krok vpred pred ostatnými. Niektoré skladacie zariadenia sú dnes síce použiteľné, no práve odolnosť je niečo, čo odrádza potencionálnych zákazníkov.

Prihláška popisuje zakrivené, flexibilné alebo skladacie displeje so špeciálnou vrstvou tvrdého povlaku. Ten by mal byť schopný zabrániť akémukoľvek vizuálnemu opotrebovaniu.

Apple tvrdí, že mikrotrhliny v skle, ktoré možno ani nevidíte, spôsobujú nepríjemné praskliny a treba im zamedziť. Špeciálna vrstva by mohla byť aplikovaná na vrchnú časť zobrazovacej jednotky. Všetko popisujú aj jednoduché ilustrácie priložené k patentu.

Na záver treba dodať, že aj tento dôkaz nahráva špekuláciám o vývoji skladacieho iPhonu. Pokiaľ sa naň tešíte, mali by ste zostať trpezliví. Firma ho s vysokou pravdepodobnosťou nepredstaví skôr než v roku 2023. Na druhej strane ale máme aspoň istotu, že sa nebude predávať niečo, čo v praxi nefunguje.

Do komentára nám napíšte, či by ste chceli používať skladací iPhone alebo je to z vášho pohľadu zbytočnosť.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.