Technológie neustále napredujú. Skladacie displeje boli pred pár rokmi sci-fi, no dnes sa postupne objavujú na trhu. Apple takýto produkt zatiaľ nepredáva. V blízkej budúcnosti sa to ale môže zmeniť. Leaker Ice Universe tvrdí, že firma požiadala Samsung o niekoľko vzoriek.

Apple bude testovať skladacie displeje od Samsungu

Nie je žiadnym tajomstvom, že v Apple skúmajú ohybné smartfóny. Za týmto účelom už spoločnosť získala viacero patentov. Na druhej strane sa ale netreba príliš tešiť. Takéto zariadenie sa objaví najskôr za niekoľko rokov.

- Reklama -

Hoci už konkurencia podobné produkty predáva, povedzme si na rovinu, že nie sú úplne dokonalé. Displeje a celý mechanizmus majú svoje limity, ktoré nemôžu vyhovovať prísnym štandardom Applu.

Spomeňme si napríklad na Galaxy Z Flip, ktorý poškriabete nechtom alebo Motorolu Razr s problémami po dlhodobom otváraní. Je toho ešte oveľa viac.

Vývoj nových technológií chvíľu trvá. Platí to aj pri ohybných smartfónoch. To, že majú svoje muchy ale ešte neznamená, že ich musíme zatracovať.

V princípe sa jedná o dobrý nápad a vedia to aj v Cupertine. Presne preto objednali skladacie displeje od Samungu, ktoré by im mali byť dodávané po dobu najbližších 12 mesiacov.

Apple chce intenzívne testovať

Podobné informácie sa objavili ešte v roku 2019. Samsung vtedy zahájil rozosielanie prvých vzoriek technologickým spoločnostiam. Patrilo sem aj Apple.

Z dnešnej správy môžeme konštatovať, že počiatočné skúmanie majú inžinieri za sebou a teraz sa púšťajú do oveľa intenzívnejšieho vývoja a testovania.

Niektoré zdroje dokonca uvádzajú, že prvého skladacieho iPhonu sa dočkáme už na budúci rok. S takýmito tvrdeniami by sme ale boli opatrní.

Podobné zariadenia ešte nie sú dostatočne „etablované“ na trhu. Ľudia ich vnímajú ako inováciu, no nenakupujú ich vo veľkom kvôli cene a otáznej spoľahlivosti.

Ak sú skladacie smartfóny cesta, bude trvať ešte nejakú dobu, kým budú dokonalé. Prvý ohybný iPhone očakávame až vtedy, keď si bude Apple na 100% isté záujmom zo strany zákazníkov.

Podľa nášho odhadu to nenastane skôr ako v roku 2022 alebo dokonca 2023. Tiež sa môže stať, že ohybný iPhone neuvidíme nikdy. Nechajme sa prekvapiť. Chceli by ste takýto produkt? Napíšte nám do komentára.

zdroj

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.