iPhone 12S s vlastným 5G modemom

Posadnutosť spoločnosti Apple ovládaním každého jedného výrobného procesu pokračuje ďalej. Technologický gigant vyvíja vlastný 5G modem, ktorý plánuje nasadiť v budúcich zariadeniach. Aktuálny iPhone 12 sa spolieha na komponenty od Qualcommu. Hoci sú spoľahlivé, pre Apple to nie je ideálne.

Známy leaker Mark Gurman (presnosť 89,1%) z agentúry Bloomberg uvádza, že v cupertinských laboratóriách už testujú špeciálne 5G čipy. Hlavným benefitom má byť vyššia energetická úspornosť, nižšie výrobné náklady a hlavne lepšie prepojenie hardvéru + softvéru. Ako iste viete, Apple v nedávnej minulosti zakúpilo časť Intelu, venujúcu sa práve tomuto odvetviu.

Rozšírenie super-rýchleho pripojenia bude v nasledujúcich rokoch veľmi dôležité. 5G modemy dnes používame len v iPhone a čoskoro pribudnú do iPadov. Viacero správ nám ale naznačilo, že ich môžeme očakávať tiež v Apple Watch či dokonca v Macoch. V týchto produktoch nahradia štandardné Wi-Fi pripojenie.

Apple vidí v nových technológiách obrovský potenciál. Aj to je jeden z dôvodov, prečo do tohto odvetvia investuje miliardy dolárov.

Na Slovensku si zatiaľ 5G príliš neužijeme, nakoľko tu funguje len v skúšobných prevádzkach. V zahraničí sa ale pomaly stáva štandardom a veľmi rýchlo nahrádza zaužívané siete.

Do komentára nám napíšte, čo si o tom myslíte vy. Bude 5G revolúcia alebo len evolúcia súčasného 4G pripojenia?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJexplica
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.