Ako uvádza posledná správa z portálu The Elec, Apple pokračuje v hľadaní dodávateľa pre výrobu vysokokvalitných OLED LTPO displejov. Už teraz je ale takmer isté, že najdrahšie iPhony budú mať čínske displeje najneskôr v roku 2023. O ich produkciu sa postará spoločnosť BOE, s ktorou Apple rokuje už niekoľko rokov.

Čínska firma sa konkrétne snažila nadviazať spoluprácu s Apple ešte v roku 2020, no nedokázala splniť prísne požiadavky a štandardy. To sa ale nedávno zmenilo, nakoľko od roku 2021 vyrába určité množstvo displejov pre 6,1″ iPhone 13 a zatiaľ s nimi nie sú žiadne problémy. Apple si tým chcelo otestovať, akým spôsobom bude fungovať „ostrá produkcia“, no evidentne je spokojné.

Repasovaný iPhone v TOP stave môžete mať vďaka ITya už za 149 € vrátane záruky!

Najdrahšie iPhony budú mať čínske displeje v roku 2023

V súčasnosti je však spoločnosť Apple stále závislá aj na svojom dlhoročnom výrobnom partnerovi, spoločnosti Samsung. Ten sa spolu s LG stará o displeje v iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max, kde sa používajú pokročilejšie technológie.

Podľa dnešnej správy by však práve BOE mohlo prevziať úlohu najväčšieho producenta OLED LTPO displejov, ktoré sprístupňujú zobrazovaciu frekvenciu na úrovni 120 Hz. Stať by sa to malo niekedy v roku 2023, keď Apple predstaví svoj iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max.

Prečítajte si tiež  Návod: iPhone a ružový displej. Čo robiť, keď sa táto chyba objaví?

V rámci série iPhonu 14 to zatiaľ vyzerá tak, že BOE bude opäť produkovať displeje len pre modely nižšej triedy. Zákazníci drahších zariadení „Pro“ budú klikať na obrazovky, ktoré vyrobil buď Samsung alebo LG.

A ak máte obavy o spoľahlivosť a kvalitu, v tomto smere naozaj nie sú na mieste. Spoločnosť Apple je totiž po tejto stránke nekompromisná a kým nie je všetko na 100 % pripravené, do podobných spoluprác sa netlačí. To, že budú teda displeje z Číny v podstate nič neznamená. Apple si tým iba šikovne diverzifikuje svoj dodávateľský reťazec.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJMacRumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.