Spoločnosť Apple je preslávená svojim svojským prístupom ku zariadeniam a ich technológiám. Už o pol roka nám technologický gigant z Cupertina predstaví úplne nový iPhone 15 v štyroch samostatných verziách, ktorý prinesie viacero technologických inovácií. Jedna z nich však bude dostupná len pre ten najväčší a drahší model. Informuje o tom portál Appleinsider.

Reč je o zadných fotoaparátoch, ktoré by mali prejsť v roku 2023 niekoľkými zásadnými zmenami. Tou azda najvýraznejšou bude pridanie periskopickej šošovky fotoaparátu, ktorá používateľom ponúkne lepšie možnosti v rámci priblíženia objektov. Apple týmto spôsobom konečne dobehne spoločnosť Samsung, ktorá dokáže vo svojich vlajkových lodiach sprístupniť extrémny zoom.

Podľa najnovších únikov si ale túto inováciu zďaleka neužijú všetci používatelia novej generácie zariadenia. Ak budete chcieť periskop, dostanete ho len v prípade nákupu väčšieho a drahšieho iPhonu 15 Pro Max, takže v dostupnejšom modeli iPhone 15 Pro nebude prítomný. Tu sa dočkáte klasického teleobjektívu rovnako, ako dnes v iPhone 14 Pro.

Apple robilo rovnaké rozdiely aj v minulosti

iPhone 15 Pro
Zdroj: Appleinsider

Pokiaľ sú dnešné informácie pravdivé, Apple opäť použije stratégiu, s ktorou sme sa stretávali v nedávnej minulosti. Napríklad iPhone 6 Plus dostal optickú stabilizáciu obrazu, zatiaľ čo menší model sa spoliehal len na klasickú digitálnu stabilizáciu.

O niečo neskôr prišiel na trh iPhone 7 Plus s dvoma šošovkami fotoaparátov (jeden teleobjektív a jeden širokouhlý), vďaka ktorým bolo možné vytvárať portrétne zábery s rozmazaným pozadím.

Ak ste teda chceli ten najlepší iPhone zo všetkých, museli ste priplatiť cca 100 € a zaobstarať si väčší model, nakoľko ten menší nebol obdobnými technológiami vybavený.

Uvidíme, ako to napokon dopadne v roku 2023, no podľa úniku sa tento princíp môže zopakovať. V posledných rokoch sme boli svedkami, že Apple predstavovalo identické „Pro“ zariadenia. Bolo teda jedno, či ste si kúpili 6,1″ alebo 6,7″ model. Vždy ste dostali s výnimkou uhlopriečky a veľkosti akumulátora to isté.

Dajte nám vedieť do komentára, čo si o tom myslíte vy.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple vydalo 2 nové reklamy, ktoré prezentujú iPhone 6
Môže ťa zaujímať
- Reklama -