Bezpečnosť je pre Apple prvoradá. To v prípade iOS platí dvojnásobne. Aj preto sa snaží tak moc ako to len ide. Dnes ukázal nové odmeny pre tých, ktorý nájdu chybu v jeho systémoch. Apple zaplatí 1 milión dolárov za objavené chyby v operačných systémoch. .

Apple zaplatí 1 milión dolárov za objavené chyby v operačných systémoch.

Apple musí zamakať. Na internete sa začínajú objavovať informácie o tom, že jeho operačný systém iOS má narušenú bezpečnosť a existuje možnosť, akým sa do zariadenia môžu dostať nechcené osoby. Aj preto sa rozhodol rozšíriť svoj balíček odmien pre tých, ktorí podobnú chybu nájdu a samozrejme hneď ohlásia. Človek si v tom najlepšom prípade môže prilepšiť až o 1 milión amerických dolárov.

Ešte tento týždeň sa na internete objavili informácie o tom, že spoločnosť Apple pracuje na novom systéme odmien a taktiež o tom, že rozdá zariadenia výskumníkom, ktorý v oblasti bezpečnosti dlhé roky pracujú a poznajú chyby. Teraz sa to potvrdilo. Firma rozšírený program predstavila dnes na konferencii Black Hat v americkom Las Vegas.

Apple si doteraz vyberal kto bude na jeho systémoch pracovať. Po novom to tak už nebude

Apple zaplatí 1 milión dolárov za objavené chyby v operačných systémoch. - svetapple.sk
Stačilo by aj základných 100 000$ – svetapple.sk

Ak ste si už mydlili ruky na miliónovú výplatu, sklameme vás. Apple si doteraz vždy veľmi starostlivo vyberal to, kto sa môže podieľať na hľadaní chýb v jeho zariadeniach.

Po novom stále nebude prístupný verejnosti avšak už bude prístupný aspoň všetkým bezpečnostným výskumníkom, ktorí budú mať šancu dobre si prilepšiť. Tak isto program sa nebude týkať len operačného systému iOS ale aj systémov iPadOS, tvOS, WatchOS a tiež dokonca iCloudu. To je omnoho väčšie spektrum možností, kde všade by sa mohli vyskytovať chyby. Tým, že to Apple urobilo takýmto spôsobom a odmeny nastavilo dosť vysoko, výskumníci budú mať motiváciu chyby nahlásiť priamo jablkovej spoločnosti a nie hackerským skupinám, ktoré by cenné dáta získali určite radšej.

Výplaty

No a napokon to, čo nás zaujíma asi najviac. Koľko si bude môcť taký expert zarobiť v prípade, že objaví bezpečnostnú chybu? Pokiaľ pôjde o bug, ktorý dovolí obísť uzamknutú plochu na zariadení, odmena sa pohybuje na úrovni 100 000$.

Ak však niekto príde na možnosť ako zaútočiť na váš iPhone cez nejakú aplikáciu prípadne cez sieť, dostane až 250 000$. Najviac odmeňované sú ale stále sieťové útoky, ktoré umožnia prístup do zariadenia bez akejkoľvek interakcie používateľa. Tie si Apple cení na 1 milión dolárov. Dobré nie? Už sa iba naučiť hackovať a “horsa do práca”!

Apple zaplatí 1 milión dolárov za objavené chyby v operačných systémoch. - svetapple.sk
Apple zaplatí 1 milión dolárov za objavené chyby v operačných systémoch. – svetapple.sk

zdroj: Twitter

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here