Hongkonský úrad pre patenty a ochranné známky udelil minulý týždeň v piatok spoločnosti Apple dva patenty na dizajn iPadu Pro, ktorý je v predaji už pomerne dlhú dobu.

Technologický gigant z Cupertina predstavil toto zariadenie s čipom M1, ultrarýchlym 5G pripojením, Thunderbold (USB 4) konektivitou a ohromujúcim 12,9-palcovým Liquid Retina displejom ešte v apríli 2022.

- Reklama -

Informácie týkajúce sa samotného patentu sú len veľmi stručné a verejnosti je sprístupnený náhľad čiernobielych schém zariadenia.

Prečítajte si tiež  Youtuber ponoril iPhone 13 Pro Max do hĺbky 236 metrov. Ako to dopadlo?

Jediné, čo je na ňom trochu zvláštne je záhadný prvok nachádzajúci sa v pravej spodnej časti tabletu hneď vedľa reproduktoru. Na prvý pohľad pôsobí, akoby šlo o uzamykacie tlačidlo, no to sa v skutočnosti nachádza vo vrchnej časti hliníkového šasi.

No a keď už sme pri nej, pozorné oko si všimne, že aj tu je jedno záhadné tlačidlo navyše, ktoré sa nachádza presne v strede nad kamerovým modulom (veľkosťou pripomína tlačidlo na reguláciu hlasitosti).

Kto vie, čo tieto detaily znamenajú, no je možné, že Apple chcelo patent poistiť aj prvkami, ktoré síce nepoužíva, no nebolo by dobré, keby ich zneužila konkurencia. Čo si o tom myslíte vy?

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJpatentlyapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.