Dnes sa YouTube kanál EverythingApplePro v spolupráci s Maxom Weinbachom postarali o nový únik, ktorý nám ukazuje presný dizajn budúceho iPhonu 12 Pro Max. Informácie, ktoré sa dozvedáme pochádzajú priamo z CAD modelov zo spoločnosti Apple.

Applu unikol presný dizajn iPhonu 12 Pro Max.

Tak ako vždy, ani v roku 2020 sa Applu nepodarilo utajiť kľúčový model, ktorým bude chcieť „dobiť“ svet s mobilnými zariadeniami. Podľa najnovších únikov bude mať iPhone 12 Pro Max skutočne hranatý dizajn s LiDAR senzorom na zadnej strane, väčším displejom a zmenšeným notchom vpredu. Je to trochu iné, ako náš koncept, ktorý sme vám predstavili prednedávnom, no aj tak to vyzerá úplne super.

iPhone 12 Pro Max bude mať 6,7″ OLED displej, pričom celkové rozmery zariadenia narastú len minimálne. To čo by sa však malo zmenšiť sú rámiky okolo displeja. Schudnú z dnešných 2,52 mm na 1,55 mm. Takisto dnešné informácie hovoria o menšej hrúbke. iPhone 11 Pro Max má až 8,1 mm, zatiaľ čo jeho nástupca príde so 7,4 mm telom.

Zmena nastane aj pri zadných kamerách. Dnes vyčnievajú zo zariadenia na úrovni 1,21 mm pričom v budúcnosti to bude možno až 1,26 mm. Dôležité je ale podotknúť, že jednotlivé objektívy by mali „trčať“ výrazne menej ako pri iPhone 11 Pro, kde ich môžeme výrazne vidieť aj z profilu.

Applu unikol presný dizajn iPhonu 12 Pro Max. Bude mať zaujímavé novinky.
Applu unikol presný dizajn iPhonu 12 Pro Max

Menší notch na prednej strane

CAD obrázky, ktoré unikli spoločnosti Apple ukazujú stále veľký notch, tak ako to má iPhone 11 Pro. Leaker nás ale napriek tomu ubezpečuje, že sa výrez zmenší. Apple vraj v čase vytvorenia 3D prototypu ešte nezaoberalo displejom a riešilo len tvary zariadenia. V princípe by mal byť notch zhruba o 1/3 menší ako dnes…

Applu unikol presný dizajn iPhonu 12 Pro Max. Bude mať zaujímavé novinky.
Applu unikol presný dizajn iPhonu 12 Pro Max

Ďalšie informácie o iPhone 12 Pro:

  • LiDAR skener na zadnej strane.
  • Mierne zväčšený priemer objektívov fotoaparátu.
  • Hrubšie linky v ráme zariadenia, kvôli technológii 5G (pre oddelenie jednotlivých antén).
  • Otvor pre SIM kartu sa nachádza na druhej strane.
  • Namiesto pôvodného otvoru pre SIM-kartu očakávame nový konektor (ešte nevieme na čo bude slúžiť, no podobať sa bude na ten z iPad Pro).
  • iPhone 12 Pro Max bude mať o 10-15% hlasnejšie reproduktory.
  • Odomykacie tlačidlo je o niečo nižšie.
  • V hre sú tri nové farebné prevedenia (svetlo modrá, svetlo fialová alebo svetlo oranžová).

Očakáva sa, že Apple tento rok ponúkne až štyri nové smartfóny v troch rôznych veľkostiach. Jednať sa bude o 5,4″ iPhone 12 mini, 6,1″ iPhone 12, 6,1″ iPhone 12 Pro a 6,7″ iPhone 12 Pro Max. Do ktorého z nich pôjdete vy?

Prečítajte si tiež  Apple s iOS 16 bojuje proti domácemu násiliu. Pozrite sa ako
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.