Apple predstaví v roku 2020 iPhone 12 a 12 Pro s novým dizajnom. Podľa posledných únikov by sa mal zmenšiť alebo dokonca úplne zmiznúť výrez v hornej časti displeja a tvary budú hranatejšie. Rozhodli sme sa na základe súčasných únikov vytvoriť 3D koncept, kde sa dizajn podobá iPadu…

iPhone 12 Pro bude podobný ako iPad Pro 2020

iPhone 12 Pro design
iPhone 12 Pro – svetapple.sk

Informácie z pozadia spoločnosti Apple naznačujú, že sa firma rozhodne ísť cestou svojho iPadu Pro. Ten ešte v roku 2018, vo svojej tretej generácii prišiel s hranatým telom a povedzme si na rovinu, že dnes ide o jeden z najkrajších produktov, aké má cupertinský gigant v ponuke.

iPhone by mal nabehnúť na podobnú cestu s tým, že sa samozrejme v niektorých detailoch bude odlišovať. Pri tvorbe nášho konceptu sme brali do úvahy nedávne úniky prednej a zadnej časti zariadenia, kedy sme zvolili cestu bez výrezu, no zato s hrubšími okrajmi po obvode.

iphone 12 pro design display
iPhone 12 Pro Face ID
iPhone 12 Pro Face ID – svetapple.sk

Veľmi podobne to má aj iPad Pro 2020 a elimináciou zaoblenia je rozdiel medzi hranou displeja a hranou rámika podobný, ako pri súčasných iPhonoch. Na druhej strane si tento prvok musel zachovať určité rozmery, aby sa sem zmestili všetky technológie, ktoré sú potrebné pre Face ID, reproduktor či prednú kameru. Samotná zobrazovacia jednotka bude samozrejme Super Retina XDR displej a ponúkne uhlopriečku 6,1″ a 6,7″.

Zadná časť zariadenia s LiDAR skenerom

iPhone 12 Pro design
iPhone 12 Pro design

Asi každému je jasné, že po príchode nového LiDAR skeneru do iPadu Pro, očakávame túto technológiu aj vo vlajkovej lodi iPhonu. Podľa únikov by mala byť o niečo väčšia a svojimi rozmermi sa bude rovnať šošovkám fotoaparátov. Toto riešenie je veľmi elegantné celkom nám sem pasuje. Zdôrazniť by sme mali aj Ture Tone Flash, ktorý sa premiestni na stred či zmenu pozície mikrofónu.

Nový iPhone prinesie aj vylepšenie v oblasti samotných fotoaparátov. Očakáva sa, že štandardný, širokouhlý objektív bude mať rozlíšenie po až 64 Mpx. Teleobjektív by mohol priniesť 24 Mpx a 5x optický zoom. Zlepšením môže prejsť aj ultraširokouhlý čip. Tu sa očakáva nižšia clona a lepšie schopnosti pri práci s fotoaparátom v zhoršených svetelných podmienkach.

iPad Pro LiDAR scanner
iPad 12 Pro LiDAR scanner – svetapple.sk

Zabudnúť by sme nemali ani na optickú stabilizáciu senzorov. Sofistikovanejší systém by priniesol lepšie možnosti stabilizácie obrazu. iPhone 12 Pro neponúkne periskop tak, ako konkurenčný Samsung Galaxy S20 Ultra. Možno, že bude po tejto stránke ťahať za kratší koniec avšak Apple sa zameria na iné technológie, ktoré nebude mať naopak jeho „úhlavný nepriateľ“.

Prečítajte si tiež  iPhone 9: Zariadenie, ktoré Apple nikdy nepredstavilo a ani nepredstaví. Prečo ho firma preskočila?

Jedná sa samozrejme o spomínaný LiDAR skener na zadnej strane, ktorý by sa mohol presunúť do pravej spodnej časti rámika pre fotoaparát. Technológia umožní lepšie snímanie priestoru pre AR/VR, čo môže používateľ zúžitkovať pri nakupovaní, hraní hier či navrhovaní nábytku do bytu. Možností je neskutočne veľa.

Materiály a farebné prevedenia

iPhone 12 Pro: Pozrite si náš exkluzívny koncept!

Samozrejme tak ako každý rok, Apple si dá špeciálne záležať na materiáloch, ktoré v prípade iPhonu 12 Pro použije. V zásade neočakávame veľké zmeny oproti súčasnej generácii 11 Pro. Zadná strana bude mať teda pravdepodobne matné sklo a kovový rámik naokolo bude z nehrdzavejúcej ocele.

Celkovo bude teda iPhone 12 Pro pôsobiť veľmi luxusne a hodnotne. Zariadenie príde v 3 alebo 4 farebných prevedeniach. Vážne sa diskutuje o tom, či bude k dispozícii minuloročná varianta Midnight Green po boku novej, Navy Blue alebo modrá farba tú zelenú úplne nahradí…

iPhone 12 Pro: Pozrite si náš exkluzívny koncept!

Apple A14 Bionic a 6GB RAM

O tom, že nová verzia iPhonu 12 Pro bude extrémne výkonná hádam ani netreba diskutovať. Zariadenie príde s čipom Apple A14 Bionic, ktorý bude produkovaný pomocou 5nm výrobného procesu. Vďaka tomu používateľovi poskytne vyšší výkon, nižšiu spotrebu energie a takisto lepšie vyriešené odvádzanie tepla.

Okrem toho očakávame v tejto novinke aj 6GB RAM tak, ako to má napríklad aj nový iPad Pro. Zariadenie vďaka tomu poskytne rýchlejšiu odozvu pri niektorých procesoch a nebude mať problémy s ničím náročným, čo od neho môže používateľ vyžadovať.

iPhone 12 Pro A14 Bionic
iPhone 12 Pro A14 Bionic

Čo poviete na náš koncept? Samozrejme je stále iba vizualizáciou a priebežne ju budeme upravovať. Úniky ešte stále nie sú úplne jednoznačné a tak nikto presne nevie ako bude iPhone 12 Pro vyzerať. Našťastie to môžeme aspoň priebežne ukazovať. Brali by ste takéto zariadenie?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.