Technologický gigant z Cupertina prichádza s ďalšou novinkou, pomocou ktorej chce svojim zákazníkom výrazne uľahčiť život. Od začiatku týždňa totiž platí, že autorizovaní poskytovatelia servisných opráv môžu ponúkať zákazníkom iPhone XR, pokiaľ sa servis natiahne na niekoľko dní.

Ako uvádza portál Macrumors, táto služba bola spustená len v USA a niekoľkých ďalších regiónoch. Je však možné, že sa časom ukáže aj na Slovensku alebo v Česku. Nechajme sa prekvapiť.

Nejde pritom o niečo, čo spoločnosť Apple nerobila už predtým. Pokiaľ ste mali doposiaľ svoj iPhone v oprave, firma vám automaticky požičala iPhone 8. Problém je však v tom, že tento model je už dosť starý a neponúka mnohé funkcie, ktorými disponujú modernejšie iPhony.

iPhone XR má v porovnaní s iPhonom 8 výkonnejší procesor, senzor skenovania tváre Face ID, podporu pre používanie dvoch SIM kariet a mnoho ďalšieho.

Telefón bude nutné vrátiť do 14 dní po vykonaní opravy 

iPhone XRPožičanie náhradného smartfónu bude samozrejme bezplatné avšak zákazník si bude môcť túto službu uplatniť jedine vtedy, keď odstránenie vady na jeho zariadení presiahne niekoľkodňovú lehotu.

Prečítajte si tiež  Facebook ruší systém rozpoznávania tváre. Vymaže dáta viac ako 1 miliarde používateľov

Firma si už medzičasom pripravila aj zmluvu, ktorá obsahuje viacero zaujímavých podrobností. Jedna z nich je napríklad tá, že zákazník musí vrátiť požičaný iPhone XR najneskôr do 14 dní od dátumu, kedy dostane oznámenie, že jeho opravený iPhone je už k dispozícii na vyzdvihnutie.

Využili by ste podobnú službu, keby vám ju ponúkol predajca alebo servis? Dajte nám vedieť do komentára.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -