Pokiaľ máte radi dizajn, určite ste fanúšikmi produktov od spoločnosti Apple. Materiály, ktoré táto firma používa sú príjemné na dotyk a pôsobia hodnotným dojmom. S tým sa však nesú aj zápory a to tie, že ich ľahko rozbijete.

V prípade, že vlastníte akýkoľvek iPhone 8/X a novší, v zadnej časti zariadenia sa nachádza sklenený povrch. Je to preto, aby dokázal smartfón prijímať Qi bezdrôtové nabíjanie. Spomínaná časť však často trpí na poškodenie či už poškriabaním alebo prasknutím. A ak sa tak stane, výmena je poriadne nákladná. Našťastie ale existuje riešenie, ktoré je dostupné a zároveň vám „prerobí“ iPhone XR na iPhone 12.

Na internetovej stránke fanscreate si môžete zaobstarať unikátny housing, ktorého cena sa pohybuje na úrovni 50-70$ (cca 43 – 60 €) vrátane potrebného príslušenstva na výmenu. Potom si už iba nájdete zručného človeka, ideálne so skúsenosťami s opravami a necháte ho vykonávať svoju prácu.

Behom niekoľkých desiatok minút či možno hodín by mal mať hotovo a vám zo staršieho iPhonu XR vznikne oveľa modernejší iPhone 12.

Má svoje nedostatky 

Samozrejme, konečný pocit z premeny nie je úplne 100 % a človek sa musí uspokojiť s určitými kompromismi. Tým najväčším je azda displej so zaoblenými hranami, ktorý skrátka nesedí do plochého tela iPhonu 12.

Zabudnúť však nemôžeme ani na použitie jednej šošovky fotoaparátu, pričom tá druhá je zaslepená a nefunkčná. Na ulici to však spoznáte len vy a je veľmi pravdepodobné, že podobná výmena vás vyjde lacnejšie, než by ste zvolili originálny housing.

Dajte nám vedieť do komentára, ako sa vám tento nápad zapáčil a či by ste šli do toho. Tešíme sa na všetky vaše reakcie, či už budú pozitívne alebo negatívne.

Prečítajte si tiež  Microsoft pomáha Apple. Odhalil bezpečnostnú chybu v macOS
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here