iPad mini od spoločnosti Apple je kompaktný tablet s dostatočne veľkým 8,3″ displejom a výkonným procesorom A15 Bionic. Vďaka nemu zvláda bez najmenšieho zaváhania aj náročnejšie úlohy a zároveň bude dostávať pravidelné aktualizácie softvéru ešte niekoľko rokov. No a cena? Tá je síce za normálnych okolností vyššia, no iPad mini teraz viete kúpiť v zľave u autorizovaných predajcov spoločnosti Apple.

Ako sme už naznačili vyššie, hoci je iPad mini skôr kompaktný tablet, vďaka jeho 8.3″ uhlopriečke dokáže ponúknuť prakticky rovnakú úroveň zábavy, ako jeho väčší „bratia“. Len doplníme, že pôvodné tablety v podobných rozmeroch mávali okolo 7″ a predošlé generáciu iPadu mini so starším dizajnom 7,9″. Aj preto bolo riešenie od spoločnosti Apple vždy extrémne obľúbené. Používateľom sa s ním lepšie pracovalo.

Bežná cena za tento tablet je relatívne vysoká a dosahuje úroveň až 649 € za základný model. To je skutočne dosť, avšak po kliknutí na tento odkaz kúpite iPad mini už od 569 €, vďaka čomu ušetríte krásnych 80 €. Ide o autorizovaných predajcov spoločnosti Apple!

iPad mini môže slúžiť ako prenosná herná konzola 

iPad mini 6
Zdroj: Apple

Rozlíšenie 8,3″ displeja dosahuje 2266 × 1488 px (326 ppi), takže vám na ňom nebudú prekážať žiadne viditeľné pixely. Rovnako sa môžete tešiť na okamžité reakcie, ktorým pomáha aj spomínaný čip A15 Bionic. Ten Apple používa napríklad aj v iPhone 15, pričom ide stále o jeden z najvýkonnejších mobilných procesorov na svete.

iPad mini je vďaka svojim rozmerom ideálnou náhradou za vreckové herné konzoly. Na rozdiel od väčších tabletov sa pohodlne drží v rukách, pričom si prstami nezakryjete veľkú časť obrazovky podobne, ako pri smartfónoch. Ide o super kompromis.

Kvalitné fotoaparáty a 4K video pri 60 FPS

iPad_Mini_6-1
Zdroj: SvetApple

Apple pri vývoji iPadu mini myslelo aj na to, že používatelia môžu využiť tablet na fotenie alebo vyhotovovanie video záberov. Vzadu sa preto nachádza kvalitný objektív s 12 Mpx rozlíšením a clonou f/1.8. Tablet zvláda natáčať video v 4K pri 60 FPS!

Kvalitnú 12 Mpx kameru potom nájdeme aj vpredu, pričom tu bola použitá clona f/2.4. Ide o ideálny hardvér na pravidelné video-hovory, na ktoré je iPad mini ako stvorený.

iPad mini odomknete cez Touch ID a vydrží vám celý deň

iPad mini tocuh id
Zdroj: Apple

8,3″ tablet od Apple je tiež vybavený snímačom odtlačkov prstov Touch ID vo vrchnej časti, ako aj veľkým akumulátorom, ktorý má kapacitu 5 124 mAh a vydrží prakticky celý deň na jedno nabitie.

Prečítajte si tiež  Apple pracuje na novej generácii revolučného tabletu. Pripravte sa na skladací iPad

O dopĺňanie energie sa potom stará USB-C konektor a v tablete nájdete operačný systém iPadOS, ktorý je odvodený z iOS.

iPad Air M1 kúpite o trochu drahšie. Je však väčší a pravdepodobne využiteľnejší 

iPad Air 5
Zdroj: YouTube / Karl Conrad (snímka obrazovky)

iPad mini je skutočne vydarený tablet, avšak nebudeme si klamať, že nie je úplne pre každého. Pokiaľ nepreferujete kompaktné rozmery, no zároveň hľadáte ideálne zariadenie s väčším displejom, lepšou voľbou bude určite iPad Air s procesorom M1, ktorý spoločnosť Apple predstavila minulý rok.

Okrem toho, že je tento tablet podstatne výkonnejší, má aj väčší 10,9″ displej, na ktorom zobrazíte väčšie množstvo obsahu. Apple logicky iPad Air M1 predáva drahšie, ako iPad mini, no možno vás prekvapí, že nejde o veľký rozdiel. Za tento tablet totiž v bežnom predaji zaplatíte 769 € (o cca 120 € viac), no po kliknutí na tento odkaz zobrazíte ponuky od 658 €.

V cenovom zvýhodnení ho majú aj autorizovaní predajcovia Apple, avšak pri nich si pripravte o pár desiatok eur viac.

iPad Air 5. generácie
Zdroj: Unsplash / Sanjeev Mohindra / Sanjeev Mohindra (úprava redakcie)

Dajte nám vedieť do komentára, pre ktorý tablet z tejto dvojice by ste sa vo finále rozhodli vy. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -