Bezdrôzové nabíjanie v súčasnosti trpí na jednu nedokonalosť. Je ňou technológia sama, ktorá je oproti štandardnému nabíjaniu cez kábel, oveľa pomalšia. Nemusí to byť ale samozrejmosť a presvedčí vás o tom spoločnosť Xiaomi. Tá dnes ukázala novú, 40W bezdrôtovú nabíjačku, ktorá by mala byť schopná nabiť iPhone 11 Pro Max už za 40 minút (0%-100%)!

Bezdrôtová nabíjačka od Xiaomi dokáže nabiť telefón za 40 minút!

Položiť si smartfón na bezdrôtovú podložku niekde v kancelárii je veľmi pohodlné. Ľudia to robia automaticky, aby si v zariadení doplnili „šťavu“ na ďalšie používanie.

Niekedy sa ale ocitneme v situácii, kedy jednoducho potrebujeme rýchlo nabiť. Kým taký 18W adaptér vie doplniť energiu v krátkom čase, bezdrôtová nabíjačka nám dá sotva niekoľko % za rovnakú dobu. V tomto smere dnes ukázali Číňania veľký pokrok. Ani bezdrôzové nabíjanie nemusí byť také pomalé, ako ho poznáme.

Spoločnosť Xiaomi predstavila novú, 40W nabíjačku, ktorá je schopná zázrakov. Schválne, ako dlho trvá, kým takýmto spôsobom nabijete najväčší iPhone 11 Pro Max, zo štandardnej nabíjacej podložky doplna? Zariadenie nemá ani 4000 mAh a sú to doslova hodiny!

Bezdrôtová nabíjačka od Xiaomi dokáže nabiť telefón za 40 minút!
Bezdrôtová nabíjačka od Xiaomi dokáže nabiť telefón za 40 minút!

„Čínske Apple“ demonštrovalo, že jeho technológia dokáže zariadenie s rovnakou kapacitou akumulátora (ako ma 11 Pro Max) dobiť za približne 40 minút! Jedná sa o absolútny pokrok a náskok pred konkurenciou. Nikto iný, momentálne nič podobné nedokáže ponúknuť. Je to najrýchlejšia bezdrôtová nabíjačka na svete.

Samozrejme v tomto prípade sa objavujú rôzne otázky, ktoré sa týkajú napríklad životnosti akumulátora. Rýchle nabíjanie poväčšine neveští nič dobré a baterke v našom iPhone neprospieva.

Xiaomi je teda vo fáze testovania a akonáhle bude produkt pripravený tak, že jeho používanie nebude mať žiaden vplyv na stratu životnosti batérie, bude ho môcť uviesť do predaja. Presný dátum vydania teda zatiaľ nepoznáme, no vzhľadom na fakt, že sme sa už dočkali demonštračného videa, nemalo by to trvať príliš dlho. Tak čo, brali by ste takúto rýchlu bezdrôtovú nabíjačku?

Prečítajte si tiež  Na vrchole nie je iba Apple. Darí sa aj spoločnosti Samsung, čo potvrdili najnovšie finančné výsledky
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.