Jon Prosser na svojom novom webe Front Page Tech zverejnil rendery, ktoré zobrazujú údajný dizajn novej generácie iPadu mini. Tie sú podľa jeho tvrdení založené na schémach, CAD súboroch a skutočných obrázkoch zariadenia.

- Reklama -

Prosser uvádza rovnako ako agentúra Bloomberg, že nový iPad mini bude mať štíhlejšie rámčeky okolo displeja. Ďalej tvrdí, že príde bez tlačidla Home Button, pričom Touch ID bude umiestnené v uspávacom/odomykacom tlačidle rovnako, ako to má najnovší iPad Air.

Zaujímavá je aj informácia o nabíjaní a konektivite. Nová generácia iPadu mini prejde z Lightningu na USB-C.

Výkon a rozmery 

iPad mini bude podľa Prossera poháňaný procesorom A14 Bionic. Taktiež bude kompatibilný s novou Apple Pencil a zvládne aj podporu 5G pripojenia.

Rozmery by mali byť nasledovné: 206,3 mm x 137,8 mm x 6,1 mm. Súčasný iPad mini má 7,9 palcový displej a agentúra Bloomberg tvrdí, že nový model môže mať 8,5 – 9 palcový displej. Zariadenie bude uvedené na trh koncom roka a dostupné v troch farbách: v čiernej, striebornej a zlatej.

Prosser má na svojom konte viaceré úspešné leaky. Podarilo sa mu predpovedať napríklad to, že nový iMac bude k dispozícii v rôznych farbách. Avšak v súvislosti s oznámením nového MacBooku Pro na WWDC sa mýlil. Uvidíme, do akej miery bol presný pri očakávanom iPade mini.

Čo hovoríte na takýto dizajn? Dajte nám vedieť v komentároch.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.