Pokiaľ máte radi technológie, určite viete, že výrobcovia skúšajú naozaj rôzne veci, aby zaujali zákazníkov. Jednou z nich sú aj ohybné smartfóny, ktoré sa pomaly dostávajú do popredia. Dnes sa na internete objavila informácia, ktorá pochádza z kvalitných zdrojov, priamo zo spoločnosti Apple. Podľa všetkého už inžinieri a dizajnéri pracujú na tom, ako by mohol vyzerať ohybný iPhone či iPad…

Blíži sa ohybný iPhone?

O najnovšiu správu sa postaral známy leaker Gregory McFadden. Následne ju potvrdil aj Jon Prosser, čo jej dodáva skutočne silnú relevanciu. Podľa všetkého v Apple pracujú na prvom ohybnom iPhone. Zariadenie by po otvorení mohlo kombinovať špičkový smartfón a taktiež menší tablet.

https://dizajnovepodlahy.sk/virtualna-predajna/?utm_source=svetapple.sk&utm_campaign=appleglass
reklama

V princípe by teda robilo presne to isté, čo jeho konkurencia. Samozrejme, že dnes ešte nie je známe, kedy cupertinský gigant niečo takéto predstaví. To, že skúma túto oblasť je však dobré, pretože vieme, že sa technológiou aspoň zaoberá.

Podľa leakera má Apple momentálne absolútne unikátnu pozíciu na trhu. Ak by prišlo so zariadením 2v1 (iPhone+iPad), mohlo by s ním totálne poraziť konkurenciu.

Na druhej strane však treba byť s podobnými tvrdeniami veľmi opatrný. To, že inžinieri pracujú na takomto produkte ešte neznamená, že ho predstavia v dohľadnej dobe. Dokonca si myslíme, že skladací iPhone neuvidíme ani v roku 2021. Nič okrem tohto úniku tomu totiž nenasvedčuje.

Blíži sa ohybný iPhone? Apple na ňom údajne pracuje.
Blíži sa ohybný iPhone? Apple na ňom údajne pracuje.

V Cupertine veľmi radi testujú nové technológie a zavádzajú ich do predaja až vtedy, keď je ich vývoj na dostatočne vysokej úrovni. No a ako asi tušíte, práve skladacie smartfóny sú s vývojom ešte iba na začiatku.

Majú obrovské množstvo chýb a nedostatkov, ktoré treba doladiť. Apple nechce mať v ponuke produkt, ktorý nie je dokonalý. Možno už blízka budúcnosť ukáže ako sa táto technológia vyvíja. Brali by ste ohybný iPhone alebo radšej nie? Napíšte nám do komentára.

Prečítajte si tiež  Video: Pozrite sa na zaujímavý koncept pre skladací iPhone
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.