Spoločnosť Apple vydala počas včerajšieho večera novú verziu mobilného operačného systému iOS 16 pre obrovské množstvo podporovaných zariadení. Mnohí z vás si ale všimli, že v kolónke aktualizácia sa nachádza aj iná verzia systému, konkrétne iOS 15.7. A aj keď jej skoro nikto nevenoval pozornosť, skutočne ide o zaujímavé riešenie zo strany spoločnosti Apple. Firma týmto spôsobom zabila hneď dve muchy jednou ranou.

V prvom rade platí, že pokiaľ vlastníte iPhone 6S, iPhone 6S Plus, iPhone SE 1. generácie, iPhone 7, alebo iPhone 7 Plus, nový operačný systém iOS 16 už na tieto zariadenia nedostanete. Dôvodom je zrušenie podpory zo strany spoločnosti Apple, ktorá je obmedzená len na iPhone X / 8 / 8 Plus alebo novší.

S novým updatom však prišli opravy chýb a zabezpečenia, ktorými trpela aj staršia verzia iOS 15. A keďže spoločnosť Apple chce, aby boli všetci jej používateľa v bezpečí, rozhodla sa konať.

iOS 15.7 ako univerzálne riešenie pre dva problémy 

iOS 15.7 aktualizácia
Zdroj: CultofMac

Okrem iOS 16 vydala aj iOS 15.7, ktorý je dostupný na ešte viac zariadení. Na prvý pohľad síce neprináša nič nové, no v pozadí opravuje nedostatky, ktoré vám mohli spôsobovať problémy. Inštalácia aktualizácie je teda správnym rozhodnutím.

Rovnako platí, že aj keď je iOS 16 oficiálny, ešte stále môže trpieť chybami a nedostatkami, ktoré sa budú niekoľko týždňov, či dokonca mesiacov postupne odstraňovať. No a presne toto je obdobie, ktoré neznáša každý Apple používateľ práve najlepšie.

Presne preto je tu alternatíva vylepšiť si súčasný iOS 15 na najlepšiu možnú verziu a fungovať so stopercentným softvérom až do chvíle, kým neuznáte, že prišiel čas na výmenu za novšiu generáciu.

Dajte nám vedieť do komentára, či ste si včera nainštalovali iOS 15.7 alebo iOS 16. Sme zvedaví na všetky vaše reakcie.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?Instagram Banner

 

Prečítajte si tiež  Nové Európske Flyover mestá!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -