Spoločnosť Apple potrebuje silných výrobných partnerov po celom svete. Dlhodobo spolupracuje s najväčšími producentmi rôznych komponentov, s ktorými má vybudovaný nadštandardný vzťah. Teraz jeden z nich, Taiwan Semiconductor Manufacturing Co (TSMC), plánuje v Európe postaviť novú továreň. Najväčší výrobca čipov na svete by v nej mohol produkovať napríklad aj procesory pre iPhone či iné Apple zariadenia.

Ako informuje agentúra Reuters, táto technologická spoločnosť je vraj pripravená investovať až 10 miliárd eur do vybudovania nového závodu na výrobu čipov v Nemecku, pričom uvedené plány zatiaľ neboli oficiálne oznámené. Pochádzajú však z dobrých zdrojov agentúry Bloomberg, ktorá bola o celej veci informovaná.

Nová továreň by mala vzniknúť ako samostatný podnik, medzi spoločnosťami TSMC, NXP Semiconductors NV, Robert Bosch GmbH a Infineon Technologies AG. Odhady na výstavbu hovoria o 7 miliardách eur vrátane štátnych dotácií, no realita bude pravdepodobne o cca 3 miliardy vyššia.

Agentúra Reuters pri tejto príležitosti spoločnosť TSMC oslovila a požiadala ju o oficiálne vyjadrenie. Tchajwanský gigant uviedol, že síce posudzuje možnosť výstavby novej továrne v Európe, avšak bližšie podrobnosti nechcel komentovať.

Dôvod, prečo si TSMC vybralo práve Nemecko, konkrétne región Sasko je ten, že v tejto krajine môže získať vysoké vládne dotácie na podporu investície.

A aj keď v súčasnosti nie je celkom jasné, aké konkrétne čipy by sa mali v tejto továrni vyrábať, je možné, že pôjde o aj o komponenty, ktoré sa montujú do Apple zariadení. Keďže je však celý projekt iba v štádiu rokovaní, začiatok výroby bude spustený až o niekoľko rokov.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Ďalší únik potvrdzuje, že Apple sa pri iPhone SE 3 rozhodlo uprednostniť nepopulárne riešenie
Môže ťa zaujímať
- Reklama -